ورود
19 5
تصویر
 • مجری مشهور آمریکایی به آزار جنسی 8 زن متهم شد
  سه شنبه 30 آبان در 10:30

  چارلی رز، مجری مشهور آمریکایی درپی اتهامات مربوط به آزار جنسی از سوی چندین شبکه تلویزیونی تعلیق شد.
  به گزارش تسنیم به نقل از بی بی سی، در گزارشی که توسط واشنگتن پست منتشر شده 8 زن چارلی رز را به رفتار نامناسب متهم کرده‌اند.

  سی بی اس نیوز اعلام کرد: این اتهامات بسیار ناراحت کننده هستند و ما آنها را بسیار جدی تلقی می‌کنیم. شبکه‌های پی بی اس و بلومبرگ نیز همکاری با او را متوقف کردند.

  این مجری تلویزیونی اقدام به عذرخواهی کرده اما مدعی است که تمام اتهامات وارده صحیح نیستند. این تهامات از 1990 تا سال 2011 را شامل شده است.

  چارلی رز 75 ساله یکی از محترم ترین مجریان تلویزیونی آمریکاست. شبکه پی بی اس سریعا انتشار برنامه این مجری را پس از اتهامات وارده متوقف کرد.

  وی در بیانیه‌ای که در توییتر منتشر کرد نوشت: من عمیقا برای رفتار نامناسب خود عذرخواهی می‌کنم. من واقعا احساس شرمندگی می‌کنم.

  پاسخ (0)
 • جمع آوری بیش از 16 میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی به زلزله زدگان کرمانشاه
  دوشنبه 29 آبان در 8:31

  رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی کشور از جمع آوری 16 میلیارد تومان کمک غیر نقد و 550 میلیون تومان کمک نقد به زلزله زدگان کرمانشاه خبر داد و گفت: ارائه خدمات کمک توانبخشی و مشاوره بخشی از خدمات سازمان در مناطق زلزله زده محسوب می‌شود.
  فرید براتی سده در گفت وگو با تسنیم در خصوص آخرین وضعیت ارائه خدمات توسط سازمان بهزیستی در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، اظهار کرد: با تدبیری که از ابتدا حادثه صورت گرفت تیم‌های سازمان با حضور در مناطق زلزله زده اقدام به ارائه خدمات تخصصی به آسیب دیدگان کردند.

  وی تصریح کرد: نوع خدماتی که توسط تیم‌های سازمان بهزیستی در نطر گرفته شده بود کاملا تخصصی بوده و در همین زمینه تلاش شد که خدمات به صورت مستمر و بر اساس نظر مددکاران سازمان ارائه شود.

  براتی سده افزود: بازدید از مناطق زلزله زده و حضور در بین مردم آسیب دیده و تهیه گزارشات مددکاری و در ادامه ارائه خدمات بر اساس نیاز افرد از خدماتی بود که در این چند روزه ارائه شده است و قرار است این خدمات در ماه‌های آتی ادامه داشته باشد.

  رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی کشور بیان کرد: در حال حاضر 200 روانشناس و مددکار، 60 خودرو اروژانس اجتماعی در محل حادثه حضور دارند که البته در آینده نیز تعداد دیگری به خودروها افزوده می‌شود، ضمن اینکه تیم‌های محب نیز بر اساس برنامه پیش بینی شده عمل می‌کنند.

  وی افزود:ارسال کمک‌های نقدی و غیر نقدی توسط سازمان بهزیستی از سراسر استان‌های کشور به مناطق زلزله زده ادامه دارد به طوری که بر اساس آخرین گزارش تا به امروز حدود 16 میلیارد تومان کمک‌های غیر نقد و 550 میلیون تومان کمک نقد جمع آوری شده است.

  براتی سده در خصوص نحوه توزیع کمک‌ها توضیح داد: در این زمینه نیز بر اساس تدبیر ی که اتخاذ شده کمک‌ها در بهزیستی کرمانشاه تجمیع و به سرعت در اختیار نیازمندان قرار می‌گیرد.

  رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی کشور بیان کرد: ارائه خدمات کمک توانبخشی به زلزله زدگان بخش دیگری از خدمات در نظر گرفته شده در منطقه است.

  پاسخ (0)
 • حضور امام‌خامنه‌ای در مناطق زلزله‌زده غرب کشور
  دوشنبه 29 آبان در 8:30

  رهبر معظم انقلاب برای بازدید از مناطق زلزله‌زده غرب کشور به کرمانشاه سفر کردند.
  به گزارش تسنیم،حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ساعاتی قبل به منظور سرکشی و دیدار با مردم در مناطق زلزله زده غرب کشور حاضر شده اند.

  پاسخ (0)
 • سعد حریری عربستان را به مقصد پاریس ترک کرد
  شنبه 27 آبان در 8:16

  خبرگزاری ایسنا: یک شبکه تلویزیونی وابسته به نخست‌وزیر مستعفی لبنان گزارش داد که سعد حریری عربستان را به مقصد پاریس ترک کرد.
  شبکه تلویزیونی فیوچر گزارش داد: سعد حریری، نخست‌وزیر مستعفی لبنان با هواپیمای شخصی خود به همراه همسرش از فرودگاه ریاض خارج و راهی پاریس شد.

  یک منبع نزدیک به حریری نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه خروج نخست‌وزیر مستعفی لبنان از ریاض را تأیید کرده است.

  پیش از این حریری در صفحه توییتر خود نوشته بود که شایعات مبنی بر اینکه او اجازه خروج از عربستان را ندارد،‌ صحیح نیست. نخست‌وزیر مستعفی لبنان همچنین اعلام کرده بود که در مسیر فرودگاه ریاض است.

  نخست وزیر مستعفی لبنان افزود: اقامت من در عربستان به منظور رایزنی درباره آینده اوضاع لبنان و روابط آن با کشورهای عربی دیگر بود.

  دفتر ریاست‌جمهوری فرانسه اعلام کرده است که امانوئل ماکرون رییس‌جمهوری این کشور ظهر شنبه با حریری دیدار خواهد کرد.

  وزارت خارجه لبنان: احتمال می‌دهیم حریری بعد از سفر به پاریس جمعه آینده به لبنان بیاید

  جبران باسیل وزیر خارجه لبنان روز جمعه گفت: انتظار داریم حریری بعد از سفر به پاریس جمعه آینده به کشور بازگردد.

  وی تاکید کرد، هدف اصلی اکنون بازگشت او به کشور بدون هیچ محدویتی در زمینه آزادی‌اش است.

  زیر خارجه لبنان تصریح کرد: حریری باید در لبنان باشد تا تصمیم بگیرد که استعفا می‌کند یا نه. امیدواریم حریری بعد از بازگشت به لبنان در صحنه سیاست بماند.

  رئیس‌جمهوری فرانسه از حریری به عنوان نخست وزیر لبنان استقبال می‌کند

  منابع گفته‌اند، امانوئل ماکرون،‌ رئیس‌جمهوری فرانسه از سعد حریری راس ساعت 12 ظهر به وقت پاریس به عنوان نخست وزیر لبنان در کاخ الیزه استقبال خواهد کرد.

  براساس اطلاعات منتشر شده، خانواده حریری نیز راس ساعت 12:30 ظهر امروز به ضیافت ناهار با ماکرون خواهند پیوست.

  رئیس‌جمهوری فرانسه گفته است، از حریری به عنوان نخست وزیر لبنان استقبال می‌کند و انتظار دارد بعد از آن حریری ظرف چند روز یا چند هفته به بیروت بازگردد.

  پاسخ (0)
 • بدهی انگلیس به ایران ربطی به پرونده زاغری ندارد
  پنجشنبه 25 آبان در 16:20

  خبرگزاری ایسنا: سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، تاکید کرد: پرداخت بدهی دولت بریتانیا به ایران به پرونده خانم نازنین زاغری هیچ ارتباطی ندارد و این دو موضوع ، دو مقوله جدا از یکدیگر هستند.
  بهرام قاسمی درپاسخ به سوالی در مورد اخبار برخی از رسانه‌های بریتانیایی مبنی بر پرداخت بدهی دولت انگلیس به ایران و تلاش آنها برای ارتباط این موضوع با پرونده نازنین زاغری اظهار کرد: پرونده خانم نازنین زاغری در دادگاه ایران بررسی و پس از طی مراحل حقوقی لازم ، برای ایشان محکومیت صادر شده است.
  وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از مدتها قبل برای دریافت حقوق حقه مردم ایران از دولت انگلیس تلاشی وافر و مذاکرات طولانی و مفصلی داشته و این موضوع را از طرق مختلف پیگیری کرده است، تاکید کرد: پرونده خانم نازنین زاغری و موضوع پرداخت بدهی دو مسئله جدا از یکدیگر هستند و هیچ ارتباطی بین آنها وجود ندارد.

  این دیپلمات ارشد کشورمان افزود : ارتباط دادن این موضوعات کاملا خلاف و مردود است .

  به گزارش ایسنا ، برخی منابع خبری اعلام کردند که روزنامه دیلی تلگراف بریتانیا به نقل از یک منبع آگاه در وزارت خارجه این کشور نوشته است دولت بریتانیا در حال بررسی بازپرداخت بدهی 450 میلیون پوندی این کشور به ایران است. گفته می شود، بدهی 450 میلیون پوندی بریتانیا به ایران، مربوط به قرارداد فروش تانک‌های «چیفتن» به ایران بود که پس از وقوع انقلاب و وضع تحریم تسلیحاتی علیه ایران عملی نشده‌است. رسانه‌های بریتانیایی از جمله تلگراف و خبرگزاری رویترز بازپرداخت این بدهی را با آزادی محکوم دوتابعیتی ایرانی-بریتانیایی، نازنین زاغری که به دلایل امنیتی در ایران زندانی است گره زده‌اند .

  روزنامه سان به نقل از یک مقام بلندپایه دولت بریتانیا می‌نویسد: مساله نازنین زاغری و بدهی بریتانیا دو مساله کاملا جدا هستند، اما جو بهبود روابط دو کشور ممکن است در آزادی این زندانی و بازگشت او به بریتانیا موثر باشد.
  به نوشته دیلی میل یک سخنگوی دولت بریتانیا با رد ارتباط پرونده نازنین زاغری با مساله بدهی‌های بریتانیا به ایران گفت: مساله بدهی‌ها مربوط به 4 دهه پیش است و سال 2002 یک دادگاه عالی در بریتانیا رای به بازپرداخت آن داده‌ بود، اما به این دلیل که وزارت دفاع ایران در فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار داشت، امکان پرداخت این بدهی ایجاد نشده‌بود.

  به گفته این سخنگوی دولت بریتانیا کاملا غلط است که بازپرداخت این بدهی را با دیگر موضوعات مورد بحث در روابط دو جانبه دوکشور خلط کنیم.

  پاسخ (0)
 • پیام رهبر کره شمالی به ترامپ: کار آمریکا تمام است
  یکشنبه 21 آبان در 18:10

  به‌گفته یک مقام آگاه روس، دولت آمریکا بعد از اطلاع از محتوای نامه رهبر کره شمالی به رئیس‌جمهوری روسیه در مورد حمله هسته‌ای به ایالات متحده مواضع خویش در قبال پیونگ‌یانگ را تغییر داد.
  به گزارش تسنیم، روزنامه اینترنتی «گازیتا.رو» نوشته است: منابع خبری در مسکو فاش کرده‌اند که در نامه‌ای که در ماه اکتبر از سوی هیئت پارلمانی کره شمالی به "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه تسلیم شد، صحبت از آمادگی پیونگ‌یانگ برای حمله هسته‌ای به آمریکا به میان آمده است. به‌گفته این مقام آگاه، طرف آمریکایی با اطلاع از محتوای پیام "کیم جونگ اون"، مواضع خویش در قبال این کشور را تغییر داد، این در حالی است که مقامات کرملین اعلام کرده‌اند که چیزی در مورد نامه‌ای از طرف رهبر کره شمالی برای پوتین نشنیده‌اند.

  یک مقام آگاه که نامش فاش نشده، گفته است: «در نامه‌ای که ماه اکتبر توسط هیئت پارلمانی کره شمالی و از طریق "والنتینا ماتوینکو" رئیس شورای فدراسیون (سنای) روسیه به رئیس جمهوری پوتین تحویل داده شده، تأکید شده که پیونگ‌یانگ آمادگی حمله هسته‌ای به خاک ایالات متحده را دارد. این نامه به مقامات آمریکایی تحویل داده شده و بعد از آن واشنگتن مواضع خود در قبال کره شمالی را تغییر داده است».

  در تاریخ 16 اکتبر "آن دونگ چوآن" نائب‌رئیس مجلس عالی مردمی کره شمالی که برای شرکت در نشست مجمع بین المجالس به سن‌پترزبورگ روسیه آمده بود، با والنتینا ماتوینکو دیدار نموده و این نامه را از طرف رهبر کره شمالی به او تسلیم نموده تا به رئیس جمهوری روسیه تحویل داده شود.

  در آن زمان، رئیس شورای فدراسیون روسیه گفته بود که در محتوای این نامه «هیچ موضوع حساسی» وجود ندارد. این پیام تنها واکنش رهبر کره شمالی به اظهارات "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل است. به‌گفته ماتوینکو، بخشی از متن این نامه حتی پیش از این علنی و منتشر شده است.

  رئیس سنای روسیه همچنین تأکید کرده بود که کره شمالی را نباید در انزوا قرار داد، این کشور از تهدید نمی‌ترسد. چنین اقدامی خطرناک است، بلکه باید به‌همراه یکدیگر راهی برای بازگرداندن پیونگ‌یانگ به میز مذاکرات شش‌جانبه پیدا کرد.

  نائب‌رئیس مجلس عالی مردمی کره شمالی نیز در سخنرانی خویش در مجمع بین المجالس گفته بود: «توان هسته‌ای کره شمالی عملاً همسطح آمریکاست. هدف ما ایجاد توازن با این کشور است تا آنها نتوانند علیه کشور ما دست به اقدام نظامی بزنند».

  وی تأکید کرد که پیونگ‌یانگ قصد ندارد در مورد تسلیحات نظامی خود که برای دفاع از کشور لازم است، با آمریکا مذاکره کند، ضمن اینکه کره شمالی از سلاح هسته‌ای خود علیه کشور ثالثی استفاده نخواهد کرد.

  با وجود این، "دیمیتری پسکوف" سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه شب گذشته (شنبه) اعلام کرد که چیزی در مورد پیام ماه اکتبر از سوی رهبر کره شمالی برای ولادیمیر پوتین نمی‌داند. وی در پاسخ به سؤال خبرنگاران در مورد محتوای این نامه، تنها گفت: «در این مورد هیچ اطلاعی ندارم».

  پسکوف در تاریخ 20 اکتبر هم در خصوص تسلیم چنین پیامی به رئیس جمهوری روسیه ابراز بی‌اطلاعی نموده و گفته بود بهتر است در این خصوص به رئیس شورای فدراسیون (خانم ماتوینکو) مراجعه شود.

  این نامه‌ای که کرملین چیزی از آن نمی‌داند، به‌گفته والنتینا ماتوینکو، واکنش رهبر کره شمالی به سخنان ترامپ در تاریخ 19 سپتامبر در مجمع عمومی سازمان ملل بود که وی به "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی هشدار داده بود: «با اقدامات خود راه خودکشی را در پیش گرفته و آمریکا قدرت زیادی داشته و به‌راحتی می‌تواند از متحدان خویش دفاع کرده و در صورت لزوم، کره شمالی را با خاک یکسان کند». ترامپ در سخنان خود، حتی نام رهبر کره شمالی را نبرده و او را «مرد موشکی» خطاب کرده بود.

  رهبر کره شمالی در آن زمان با انتقاد از رئیس جمهوری آمریکا برای تهدید یک کشور مستقل در صحن سازمان ملل، هشدار داده بود که این تهدیدات عواقب غیرقابل انتظاری برای واشنگتن در پی خواهد داشت.

  در تاریخ دوم نوامبر، "گای رابرتز" نامزد پست مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ در جلسه شنود مجلس سنای کنگره آمریکا اعلام کرد که واشنگتن باید خود را برای یک جنگ هسته‌ای با کره شمالی آماده کند تا از بروز آن جلوگیری کند.

  پیش از این روسیه و چین پیشنهاد «خویشتنداری دوجانبه‌ای» را برای حل مشکلات و بازگشت ثبات به منطقه شبه‌جزیره کره داده بودند که بر اساس آن کره شمالی آزمایشات هسته‌ای ــ موشکی خود را متوقف کند و به‌طور همزمان هم آمریکا و کره جنوبی دست از برگزاری مانورهای نظامی در منطقه دست بردارند، ولی مقامات واشنگتن این ابتکارعمل را نادیده گرفته‌اند.

  پاسخ (0)
 • شرایط جدید اخذ گواهینامه اعلام شد
  شنبه 20 آبان در 17:17

  ستادکل نیروهای مسلح با صدور اطلاعیه‌ای، شرایط جدید صدور گواهینامه را به ناجا ابلاغ کرد.
  به گزارش تسنیم، متن اطلاعیه ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص ابلاغ اجرای ماده 54 قانون بیمه شخص ثالث به نیروی انتظامی به شرح ذیل است:
  بر اساس ماده 54 قانون بیمه شخص ثالث مصوب مجلس شورای اسلامی پیش بینی شده است که گواهینامه‌ی رانندگی که قبلاً به استناد ماده 10 قانون خدمت وظیفه عمومی صرفاً برای دارندگان کارت پایان خدمت یا مشمولین تعیین تکلیف شده قابل صدور بوده، بدون نیاز به ارائه کارت پایان خدمت و معافیت صادر شود. از سوی دیگر بر اساس ماده 58 مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی مصوب سال 1390 مجلس شورای اسلامی، ناجا موظف به شناسایی، تعقیب و دستگیری مشمولین غایب می‌باشد.

  از آنجایی که اجرای این مصوبه مجلس شورای اسلامی تعارضاتی با مواد 10 و 58 مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی را به دنبال داشت، لذا ضمن تعامل با مجلس و برگزاری جلسات مشترک بین مجلس شورای اسلامی و ستاد کل نیروهای مسلح جمع‌بندی شد که ناجا نسبت به اجرای ماده‌ی 54 قانون بیمه شخص ثالث اقدام نماید، که البته اجرای این ماده نافی اجرای ماده 58 مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی نخواهد بود.

  فلذا به ناجا ابلاغ شد ضمن فراهم نمودن مقدمات کار حداکثر از تاریخ 96/9/1 نسبت به اجرای ماده 54 قانون بیمه شخص ثالث مصوبه مجلس شورای اسلامی اقدام نماید.

  پاسخ (0)
 • فرار دسته جمعی خانواده امیران و تاجران سعودی به خارج
  چهارشنبه 17 آبان در 15:28

  اخبار برخی منابع از ریاض پایتخت عربستان حاکی از موج فرار دسته جمعی خانواده‌های تعداد زیادی از امیران و تاجران سعودی به خارج از کشور است.
  به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری «عربی 21»، اطلاعات اولیه از برخی منابع در ریاض پایتخت سعودی حاکی از این است که این کشور شاهد موج مهاجرت و یا فرار دسته جمعی خانواده های تعداد زیادی از امیران و تاجرانی است که دستگیر شده و یا بیم دارند در روزهای آینده به سرنوشت امیران دستگیر شده دچار شوند.

  آمار موجود حاکی از این است که تعداد افراد خاندان حاکم سعودی بین 20 تا 30 هزار نفر است و تعداد زیادی از آنان بیم دارند هر لحظه دستگیر شوند به ویژه کسانی که از مخالفان به شمار می آیند یا در گذشته با محمد بن سلمان ولیعهد سعودی مخالفت و یا از او انتفاد کرده اند.

  موافقت ولیعهد شرط خروج از کشور

  تعدادی از امیران سعودی موفق شدند این کشور را ترک کنند اما تعداد زیادی از آنان همچنان در عربستان مانده اند زیرا از چند ماه پیش هر امیر سعودی برای سفر به خارج از کشور نیازمند موافقت ولیعهد است، با این حال اطلاعات موجود حاکی از این است که تعداد زیادی از خانواده هایی که کشورشان را ترک کرده اند از امیران و یا تاجرانی هستند که اسم آنان در لیست ممنوعیت سفر قرار نداشته و یا برای سفر نیازمند موافقت ولیعهد نیستند.

  در این میان گفته می شود امیر عبدالعزیز بن عبدالله بن عبدالعزیز چند روز پیش به دلیل بیماری شدید و درمان توانست موافقت ولیعهد را برای ترک کشور به دست آورد.

  این در حالی است که شنبه شب کمتر از یک ساعت پس از تشکیل هیئت تحقیق در مورد فساد به ریاست محمد بن سلمان، موج بازداشت ها در عربستان کلید خورد وو در جریان آن 11 امیر سعودی و پنج وزیر و بیش از 30 تاجر بازداشت شدند.

  پاسخ (0)
 • بازداشت همسران تعدادی داعشی در ایران
  چهارشنبه 17 آبان در 7:57

  تشکیل دادسرای تخصصی برای گروه‌های تروریستی از جمله داعش و پژاک،‌ دستگیری همسران تعدادی داعشی در ایران و صدور کیفرخواست برای پرونده اهانت به رئیس‌جمهور در روز قدس از جمله موضوعاتی بود که دادستان تهران در خصوص آنها توضیحاتی را ارائه داد.
  به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، دادستان تهران، دو نوآوری در قوانین اخیرالتصویب شامل اظهار عقیده دادستان در غیرعلنی شدن جلسه دادگاه و انتشار احکام محکومیت قطعی برخی محکومان را یادآوری کرد و در خصوص درخواست دادستان در برگزاری غیرعلنی جلسات رسیدگی در محاکم اظهار داشت: ماده 188 قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور کیفری مصوب 1378 اصل را بر علنی بودن رسیدگی‌ها در محاکم قرار داده و استثنائاتی را بر این اصل وارد کرده بود. قانون جدید نیز به همین ترتیب عمل کرده، اما نوآوری آن در اعطای نقش به دادستان در این راستاست؛ به‌نحوی که وفق ماده 352 قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392 محاکمات دادگاه علنی است؛ مگر در جرایم قابل گذشت که طرفین یا شاکی، غیرعلنی بودن محاکمه را درخواست کنند. هم‌چنین دادگاه پس از اظهار عقیده دادستان، قرار غیرعلنی بودن محاکمه را در مواردی صادر می‌کند.

  جعفری دولت‌آبادی با اشاره به اظهارات اخیر عده‌ای در جهت زیر سؤال بردن دخالت دادستان در برگزاری غیرعلنی محاکمات، چنین اظهار نظرهایی را ناشی از عدم اشراف بر قوانین موجود دانست و اظهار داشت: برخی افراد که از مفاد قانون جدید مطلع نیستند، اظهار می‌دارند چرا دادستان درباره غیرعلنی شدن رسیدگی‌ها اظهار نظر می‌‌کند؛ توصیه دادستانی به اشخاصی که در هر کار غیرمرتبط دخالت می‌کنند، مطالعه این مواد قانونی است.

  نوآوری دومی که دادستان تهران به آن اشاره کرد، انتشار مفاد برخی احکام قطعی است. وی با خاطرنشان کردن مفاد قانون سابق مبنی بر ممنوعیت انتشار جریان رسیدگی در محکمه به‌گونه‌ای که متضمن بیان هویت و مشخصات متهم باشد، اظهار داشت: قانون آیین دادرسی کیفری جدید‌ مشابه چنین حکمی را مقرر کرده، اما در تبصره ماده 353 این قانون، انتشار جریان رسیدگی و گزارش پرونده در محاکمات علنی را که متضمن بیان مشخصات شاکی و متهم و هویت فردی یا موقعیت اداری و اجتماعی آنان نباشد، در صورتی که به‌عللی از قبیل خدشه‌دار شدن وجدان جمعی یا حفظ نظم عمومی جامعه ضرورت یابد، به‌درخواست دادستان کل کشور و موافقت رییس قوه قضاییه امکان‌پذیر دانسته است.

  جعفری دولت‌آبادی یکی از مشکلات قوه قضاییه در اطلاع‌رسانی پیرامون پرونده‌های مهم را ضرورت احتیاط در بیان مطالب دانست؛ به‌گونه‌ای که هویت متهمان فاش نشود؛ وی اظهار داشت: در سال 1388، یکی از مشکلات، پخش محاکمات متهمان جریان فتنه از تلویزیون بدون رعایت ماده 188 قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور کیفری بود که با توجه به منع قانونی، از ادامه انتشار جلوگیری شد و از این جهت با انتقاد عده‌ای مواجه شدیم.

  تجویز انتشار احکام جرایم اقتصادی با سقف معین

  وی هم‌چنین از طرحی در مجلس شورای اسلامی جهت الحاق به قانون خبر داد که به‌موجب آن، جرایم اقتصادی باید به‌طور علنی رسیدگی شود؛ وی در جمع‌بندی مواد قانونی مذکور اظهار داشت: اصل بر محاکمه علنی است؛ لذا انتشار مذاکرات غیرعلنی مجلس شورای اسلامی و محاکمه غیرعلنی دادگستری و تحقیقات مراجع قضایی بدون مجوز قانونی جرم است.

  دادستان تهران با اشاره به حکم مقرر در ماده 36 قانون مجازات اسلامی مصوب 1392 که انتشار حکم محکومیت قطعی برخی محکومان را مجاز دانسته است، مشکل موجود در استفاده از ظرفیت این ماده را، تفصیلی بودن برخی احکام صادره در این پرونده‌ها اعلام نمود و اظهار داشت: در غالب این پرونده‌ها حکم صادره گاه مشتمل بر صدها صفحه است که قرائت آن از سوی سازمان صدا و سیما ممکن نیست و انتشار آن به‌صورت خلاصه نیز ممکن است ماهیت حکم را مخدوش کرده و بیان‌کننده مفاد حکم صادره نباشد.

  دادستان تهران اخلال در نظام اقتصادی، اختلاس، ارتشا، پول‌شویی، جرایم گمرکی و مالیاتی را مصادیق مهم پرونده‌های مطرح در دادسراهای رسیدگی به جرایم پولی ــ بانکی و اقتصادی به مأخذ یک میلیارد ریال و بیشتر اعلام کرد که انتشار آراء این پرونده‌ها می‌تواند بازدارنده باشد.

  انعکاس جنبه‌های منفی مبارزه با فساد اقتصادی توسط رسانه‌ها

  جعفری دولت‌آبادی با انتقاد از برخی رسانه‌ها که با برجسته کردن جنبه‌های منفی در مبارزه با فساد اقتصادی، از اقدامات مثبت قوه قضاییه در مقابله با فساد غفلت می‌کنند، اظهار داشت: طی چند سال اخیر پرونده‌های مهمی از سوی قضات دادسرای تهران به سرانجام رسیده و به‌عنوان مثال دادسرای جرایم اقتصادی طی سه سال اخیر میلیاردها تومان در پرونده‌های تحت رسیدگی یا اجرای احکام صادره وصول کرده است.

  وی افزود: این آمار نشان می‌دهد یک ناحیه از دادسرای تهران تا چه‌حد در رد مال و وصول جزای نقدی از محکومان اقتصادی موفق بوده است. دادستان تهران به سرانجام رساندن پرونده‌های مهم را مؤید عزم قوه قضاییه در مبارزه با فساد دانست.

  تخصصی‌کردن رسیدگی به جرایم گروهک‌ها

  دادستان تهران به وضعیت امنیتی ایران و منطقه پرداخت و با خاطرنشان کردن اهمیت تأمین امنیت به‌عنوان یکی از مسائل مهم منطقه، جنگ‌های سوریه، عراق و یمن، ناآرامی‌های موجود در بحرین، قاچاق مواد مخدر از افغانستان و حوادث اخیر لبنان و موضوع اقلیم کردستان را مصادیقی از ناآرامی‌های منطقه غرب آسیا دانست و سفرهای اخیر مقامات آمریکایی به کشورهای منطقه را مرتبط با این موضوع ارزیابی کرد که نشان می‌دهد جمهوری اسلامی ایران کنار این‌همه ناآرامی‌ها تا چه‌حد در امنیت به‌سر می‌برد.

  جعفری دولت‌آبادی از جمله تدابیر دادسرای تهران در افزایش کیفیت رسیدگی به جرایم علیه امنیت را، تخصصی کردن رسیدگی به جرایم گروهک‌ها به‌ویژه گروهک تروریستی داعش اعلام کرد و با اظهار این‌که تا کنون برای چهار قاضی دادسرای تهران ابلاغ ویژه جهت رسیدگی به جرایم اعضای گروهک داعش صادر گردیده، اظهار داشت: تلاش دادسرا بر تخصصی کردن رسیدگی به جرایم سایر گروهک‌ها مانند پژاک و منافقین است تا با قدرت و سرعت بیشتری چنین متهمانی شناسایی و محاکمه شوند.

  شناسایی 23 متهم مرتبط با پرونده حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی

  دادستان تهران در خصوص پرونده اقدام گروهک تروریستی داعش نسبت به مجلس شورای اسلامی، از شناسایی و دستگیری 23 متهم مرتبط با این پرونده و رسیدگی به اتهامات آن‌ها در ناحیه 33 دادسرای تهران خبر داد و ضمن تشکر از سرپرست این دادسرا، در خصوص پرونده دیگری که اخیراً در خصوص اعضای گروهک داعش به دادسرا ارسال شده، اظهار داشت: این پرونده موضوع اتهامات اشخاصی است که با خانواده‌هایشان به‌قصد پیوستن به گروهک داعش از ایران خارج شده و از راه ترکیه به سوریه رفته بودند و پس از عقب راندن گروهک داعش از خاک سوریه، به‌ناچار به ایران بازگشته‌اند؛ اکثریت این افراد زنانی هستند که شوهرانشان جزو سربازان گروهک داعش بوده و در جنگ به هلاکت رسیده یا دستگیر شده‌اند.

  دادستان تهران با اعلام این‌که پرونده این افراد به دادسرای شهید مقدس ارجاع شده است، در خصوص نحوه اقدامات زنان دستگیرشده افزود: این‌ها با علم به این‌که داعش گروهی مسلح و معاند است، با اخذ وجه و دستمزد به خدمت این گروهک درآمدند و حین دستگیری، وجوه قابل توجهی از آن‌ها کشف شده است.

  جعفری دولت‌آبادی هم‌چنین از تأیید حکم اعدام یک عضو گروهک داعش در دیوان عالی کشور خبر داد و در خصوص اقدامات اخیر شمار معدودی در حمله به بانک‌ها و برخی اماکن عمومی اظهار داشت: حمله به بانک‌ها و احراق اماکن عمومی، جرم علیه امنیت است؛ زیرا به‌قصد مقابله با نظام محقق می‌شود و به این‌‌گونه جرایم در دادسرای شهید مقدس رسیدگی می‌شود.

  دادستان تهران افزود: از خانواده‌ها می‌خواهیم جوانان خود را کنترل کنند تا گرفتار فراخوان‌های فضای مجازی جهت اقدام علیه امنیت نشوند.

  کلاهبرداری از طریق تشکیل پرونده‌های تصادفات صوری

  جعفری‌ دولت‌آبادی از تشکیل پرونده اتهامی یک باند کلاهبرداری از طریق تشکیل پرونده تصادفات صوری و دریافت خسارت‌ از شرکت‌های بیمه در دادسرای بعثت خبر داد و اظهار داشت: اعضای این باند به‌صورت سازمان‌یافته موفق شد‌ه‌اند با ایجاد تصادف‌های صوری از صندوق بیمه اجباری و شرکت‌های بیمه، چندین میلیارد تومان به‌عنوان خسارت و دیه دریافت کنند.

  دادستان تهران در خصوص نحوه عملکرد این باند اظهار داشت: آن‌ها پس از بیهوش کردن فرد و شکستن استخوان عضو یا مجروح کردن برخی اعضا و ایجاد تصادفات ساختگی از شرکت‌های بیمه خسارت دریافت می‌کردند که تحت عنوان کلاهبرداری تحت تعقیب قرار گرفته‌اند.

  جعفری دولت‌آبادی از سرپرستان نواحی به‌ویژه دادسرای راهور خواست در پرونده‌های خسارات، بر نظرات کارشناسی و پزشکی قانونی دقت و نظارت داشته باشند تا اموالی از بیت‌المال بدون جهت خارج نشود.

  تمام مصادیق ماده 45 الحاقی به قانون مبارزه با مواد مخدر مجازات اخف محسوب نمی‌شود

  دادستان تهران به اقدامات دادسرای تهران در اجرایی نمودن قانون الحاق یک ماده به قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر پرداخت و با اشاره به جلسه مقدماتی که روز یکشنبه (1396.08.14) با حضور برخی قضات دادسرا و دادگاه‌های انقلاب اسلامی تهران تشکیل گردید، در خصوص قانون اخیرالذکر اظهار داشت: هدف قانون‌گذار از الحاق این ماده، آن بوده است که حکم اعدام‌های صادره پیش از لازم‌الاجرا شدن این قانون به حبس ابد یا حبس تعزیری درجه یک یا دو تبدیل شود؛ لذا قصد مقنن، تخفیف مصادیق اعدام در قانون بوده است؛ اما نحوه نگارش قانون ابهامات زیادی را در پی داشته و موجب شده است روح و فلسفه قانون بر برخی بندها حاکم نباشد و حتی بخشی از مصادیق ماده الحاقی، تشدید مجازات محسوب گردد.

  دادستان تهران در ذکر مثال برای موارد تشدید اظهار داشت: مطابق مواد 18 و 35 قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر «وادار» نمودن مجانین و اطفال به ارتکاب جرایم مرتبط با مواد مخدر، از موجبات اعدام است؛ این در حالی است که بند یک ماده 45 الحاقی، «استفاده» از این افراد را برای ارتکاب چنین جرایمی موجب اعدام دانسته که با توجه به گسترده بودن واژه «استفاده» به‌نوعی تشدید تلقی می‌شود. هم‌چنین است در خصوص وصف مسلح بودن مرتکب جرم مواد مخدر و روان‌گردان که در قانون سابق صرف «مسلحانه بودن» موجب تشدید مجازات به اعدام بود، اما قانون جدید مصادیق مرتبط با سلاح را افزایش داده و فردی که اسلحه‌ای را به‌همراه دارد، بدون آن‌که در مقابل مأمورین آن را استفاده نماید، در صورت احراز قصد مقابله با مأمورین، با مجازات اعدام مواجه خواهد شد.

  جعفری دولت‌آبادی افزود: به‌رغم ابهامات موجود در این قانون که هر بند آن جداگانه قابل تفسیر است، نظر اجماعی بر آن است که در مواردی از قانون جدید که تخفیف مجازات محسوب می‌شود، از طریق ماده 10 قانون مجازات اسلامی عمل خواهد شد و پرونده به دادگاه صادرکننده حکم ارسال می‌شود؛ لذا موضوع از طریق اعاده دادرسی قابل اقدام نیست. هم‌چنین اتفاق نظر بر این بود که دیوان عالی کشور که در قانون آیین دادرسی کیفری جدید به‌عنوان مرجع ابرام احکام اعدام تعیین شده و دادستانی کل کشور که تا پیش از تصویب قانون آیین دادرسی کیفری جدید مرجع تنفیذ حکم اعدام در جرایم مرتبط با مواد مخدر و روان‌گردان بود، به‌عنوان دادگاه تجدیدنظر محسوب نمی‌شوند؛ لذا مرجع صدور حکم قطعی موضوع ماده 10 قانون مجازات اسلامی، دادگاه انقلاب اسلامی صادرکننده حکم است.

  وی در توضیح بیشتر ماده الحاقی به قانون مبارزه با مواد مخدر، به شرط سردستگی در بند «ب» این ماده پرداخت که به‌عنوان جهتی برای اعدام مرتکب جرم مواد مخدر و روان‌گردان مقرر شده است. وی اظهار داشت: سردستگی بر اساس مفاد ماده 130 قانون مجازات اسلامی مصوب 1392 قابل تعریف است و هم‌چنین بند «پ» ماده الحاقی که وجود سابقه محکومیت به اعدام یا حبس ابد یا حبس بیش از پانزده سال به‌لحاظ ارتکاب جرایم مشابه را جهتی برای صدور حکم اعدام قرار داده، با این ابهام مواجه است که آیا محکومیت‌های سابق را که مورد عفو قرار گرفته یا مشمول مرور زمان شده است در بر می‌گیرد یا خیر.

  دادستان تهران ابهام دیگر موجود در ماده الحاقی را، تکلیف دادسرا در اعمال ماده 10 قانون مجازات اسلامی دانست و افزود: نظر بر این‌که برخی بندهای ماده الحاقی مانند قصد مقابله با مأمورین یا استفاده از اطفال و مجانین مستلزم رسیدگی جدید توسط دادگاه است؛ این سؤال مطرح می‌شود که آیا تحقیقات پیرامون هر یک از این شرایط، در دادگاه به عمل می‌آید و یا آن‌که دادگاه می‌تواند پرونده را به دادسرا اعاده دهد.

  اعلام آمادگی برای اجرای ماده الحاقی به قانون مبارزه با مواد مخدر

  جعفری دولت‌آبادی با توجه به لازم‌الاجرا شدن قانون الحاق یک ماده به قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر و روان‌گردان از 23 آبان ماه سال جاری، از دادستان‌های شهرستان‌های استان و قضات اجرای احکام داسرای ناحیه 20 تهران خواست در اجرای این قانون آمادگی لازم را داشته باشند. هم‌چنین مقرر شد تا برنامه بازدید آتی معاونان دادسرا از زندان‌ها به بررسی وضعیت محکومان به اعدام و حبس ابد مرتبط با جرایم مواد مخدر و روان‌گردان اختصاص یابد. وی افزود: اولویت‌بندی در رسیدگی به وضعیت این محکومان از سوی مقامات دادسرا، امری ضروری است.

  دادستان تهران در چگونگی اولویت‌دهی به این پرونده‌ها اظهار داشت: قضات با توجه به سنواتی که محکوم‌علیه در زندان به‌سر می‌برد، پرونده‌ها را در اولویت قرار دهند و معاونان دادسرا و قضات ناظر با تمامی زندانیان مشمول ماده الحاقی ملاقات و درخواست‌های آن‌ها را دریافت نمایند.

  جعفری دولت‌آبادی، سرپرست ناحیه 20 دادسرای تهران را به تهیه فرم‌های متحدالشکل برای اقدام در پرونده‌های محکومان به اعدام و حبس ابد مکلف نمود و افزود: در پرونده‌های موضوع محکومیت به اعدام و حبس ابد مشمول ماده الحاقی باید اقدام فوری به عمل آید.

  دادستان تهران با اعلام این که بیشترین آمار محکومان به حبس ابد و اعدام مربوط به دادسرای تهران است، از سرپرست دادسرای ناحیه 20 و قضات اجرای احکام این دادسرا خواست در این زمینه تلاش بیشتری نمایند.

  دخالت نماینده مجلس در پرونده قضایی مغایر استقلال قضایی است

  دادستان تهران در خصوص نتیجه پرونده فیش‌های نجومی اظهار داشت: این پرونده که قریب به یک سال است در دادسرای تهران مفتوح گردیده، در خصوص 16 نفر با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شده است.

  وی با اشاره به نامه‌ای که اخیراً یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حمایت از متهمان این پرونده به رئیس مجتمع قضایی کارکنان دولت نوشته است و با این استدلال که موضوع حقوق‌های نجومی قبلاً در دیوان محاسبات رسیدگی شده و پرونده مختومه گردیده، ورود دادسرا به موضوع را بلاجهت دانسته، پاسخ داد: اصل تفکیک قوا ایجاب می‌نماید که قوای سه‌گانه به‌ویژه قوه قضاییه از دیگر قوا مستقل باشد و دخالت نماینده مجلس در پرونده‌های قضایی مغایر با استقلال قضایی است.

  جعفری دولت‌آبادی در پاسخ به این نماینده اظهار داشت: دادسرای تهران مبنای حقوق نجومی را 20 میلیون تومان قرار داده و در خصوص تعدادی از متهمان احراز مجرمیت کرده و کیفرخواست صادر نموده است.

  رسیدگی به پرونده‌هایی که مطالبات نظام و مردم است، جزو وظایف دادسرا است

  وی رسیدگی به چنین پرونده‌هایی که مطالبات نظام و مردم است را جزو وظایف دادسرا خواند و افزود: این که قشری از مردم از دریافت اندک حقوق محروم هستند و در مقابل عده‌ای حقوق‌های میلیونی و حتی مازاد بر مصوبات دستگاه‌ها دریافت کنند، قابل توجیه نیست.

  دادستان تهران رسیدگی دیوان محاسبات را نافی رسیدگی‌های قضایی ندانست و افزود: نظر دیوان محاسبات برای قوه قضاییه و دادسرا لازم‌الاتباع نیست؛ هم‌چنان‌که رسیدگی به تخلفات کارمندان در هیات تخلفات اداری، مانع از رسیدگی به وصف مجرمانه رفتار ارتکابی در مرجع قضایی نمی‌باشد.

  101 هزار فقره پرونده با عمر بیش از 5 سال در داسرای تهران

  جعفری دولت‌آبادی گزارشی از وضعیت دادسرای تهران از نظر شمار پرونده‌ها ارائه نمود. وی با اشاره به ارتقاء رتبه دادسرای تهران در انجام ابلاغ‌ها به نحو الکترونیکی و با اشاره به این که به یک پنجم پرونده‌های کشور در تهران رسیدگی می‌شود، تعداد پرونده‌های مربوط به قبل از سال 1391 را 101 هزار فقره در کشور اعلام نمود که 18 هزار فقره در دادسرای تهران تحت رسیدگی است.

  دادستان تهران هم‌چنین از افزایش 15 درصدی پرونده‌های ورودی و افزایش 10 درصدی پرونده‌های خروجی خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر یک میلیون و 406 هزار فقره پرونده موجودی درسطح کشور تحت رسیدگی است که نسبت به سال گذشته 4 دهم درصد کاهش داشته است.

  جعفری دولت‌آبادی جرایم دارای رتبه‌های اول تا چهارم را سرقت، ایراد ضرب و جرح، توهین و ایراد صدمه بدنی غیرعمدی ناشی از تصادفات رانندگی اعلام نمود و اظهار داشت: محکومیت‌هایی که بیشترین آمار را داشته‌اند، به ترتیب جزای نقدی، حبس، شلاق و دیه می‌باشد و شمار محکومیت‌های به جزای نقدی 42 درصد است.

  پاسخ دادستانی به اظهارات مدیر سایت الف

  دادستان تهران در خصوص پرونده اتهامی مدیر سایت الف و اظهارات وی که روز یکشنبه (14/8/96) در سایت الف و برخی رسانه‌ها منتشر گردید، ضمن رد توجیهات نامبرده که با هدف غیر مقصر نشان دادن خود ارائه گردیده است، اظهار داشت: مدیر تارنما مسوولیت کلیه مطالب مندرج در آن و از جمله کامنت‌های ذیل هر مطلب را بر عهده دارد و چنان‌چه مفاد کامنت‌ها واجد وصف مجرمانه باشد، همانند متن قابل تعقیب است.

  جعفری دولت‌آبادی اظهارات توکلی را موید تلاش وی برای القای این مطلب دانست که قوه قضاییه و دادستانی تهران مخالف آزادی بیان و حقوق مطبوعات است؛ وی در رد این تلقی اظهار داشت: اولاً، در این پرونده دادستان بر اساس گزارش دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اقدام کرده است؛ ثانیاً، تعقیب متهمان جزو وظایف قانونی دادستانی است و در این راستا، بر اساس وصول شکایت و یا اعلام جرم در جرایم واجد جنبه عمومی اقدام می‌نماید. در این پرونده نیز با توجه به گستردگی مطالب واجد وصف مجرمانه در تارنمای «الف» و جنبه عمومی برخی از مطالب، دادستانی به وظیفه قانونی خود عمل کرده است.

  دادستان تهران با اشاره به پرونده‌های متعددی که طی سالیان اخیر علیه مدیر سایت «الف» مفتوح گردیده و مورد محکومیت نیز داشته است، به مفاد لایحه دفاعیه که ضمیمه پرونده شعبه 9 دادگاه کیفری یک است، اشاره کرد و اظهار داشت: متهم در این لایحه آورده است «اینجانب در بهار 1394 به اتهامات مشابهی محاکمه و متاسفانه پرونده به محکومیت ناحق من ختم شده‌ است»؛ وی افزود: پرونده‌های متعددی علیه مدیر سایت «الف» در دادسرای تهران مفتوح شده که برخی از آن‌ها تا کنون به نتیجه نرسیده و حکم محکومیت نیز داشته است و چنین شمار گسترده‌ای از شکایات علیه نامبرده، نشان از بی‌توجهی در نقض قوانین کشور و حقوق اشخاص دارد. به‌علاوه برخی کامنت‌ها که مستند اعلام جرم شده در پرونده موجود است که موید اتهام مدیر مسوول سایت «الف» است و دادستانی تهران پس از صدور حکم دادگاه کیفری (یک) و ابلاغ آن اظهارنظر خواهد کرد.

  دادستان تهران هم‌چنین از صدور کیفرخواست در پرونده مربوط به اهانت به رییس جمهور در روز قدس و ارسال پرونده به دادگاه خبر داد.

  پاسخ (0)
 • ادعای امارات: با خطر موشک‌های بالستیک ایران و انصارالله مواجه هستیم
  سه شنبه 16 آبان در 8:8

  وزیر مشاور در امور خارجه امارات، همسو با عربستان سعودی، اظهاراتی علیه ایران و جنبش انصارالله یمن مطرح کرد.
  به گزارش تسنیم به نقل از المیادین، "انور قرقاش"، وزیر مشاور در امور خارجه امارات، در اظهاراتی مدعی شد که جنبش انصارالله یمن، راه حل سیاسی را نپذیرفته است و این امر نشان می‌دهد که دیگر نباید انعطافی در قبال این جنبش نشان داد.

  وی افزود: ما با خطر تبدیل شدن جنبش انصارالله به یک حزب‌الله جدید مواجه هستیم.

  قرقاش با اشاره به حمله بالستیکی ارتش یمن به یک فرودگاه در ریاض گفت که حمله موشکی انصارالله به ریاض، نشان می‌دهد که بررسی پرونده موشک‌های بالستیک ایران باید در اولویت قرار گیرند.

  این وزیر اماراتی در ادامه ادعاهایش افزود: ما هرگز قبول نمی‌کنیم که با خطر برنامه موشک‌های بالستیک ایران و انصارالله مواجه باشیم.

  وی گفت که مواضع کشورهای عربی خلیج فارس در قبال خطر ایران و عملیات انصارالله، باید تقویت شود.

  پیش این عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی، ضمن متهم کردن ایران به اقدامات خصمانه، گفت: عربستان هرگز اجازه به هدف قرار گرفتن امنیت خود را نمی‌دهد و حق واکنش در زمان مناسب به رفتارهای نظام ایران را برای خود محفوظ می‌داند.

  وی مدعی شد که دخالت‌های ایران به ضرر امنیت کشورهای همسایه است و امنیت و صلح بین‌المللی را تهدید می‌کند.

  الجبیر در ادامه ادعاهایش، ایران را به تروریسم متهم کرد و گفت: تروریسم ایرانی با به مخاطره انداختن امنیت دیگر کشورها، کشتار کودکان و نقض قوانین بین المللی ادامه دارد.

  این در حالی است که ائتلاف متجاوز سعودی صبح دوشنبه در بیانیه‌ای مدعی شد که ایران، نیروهای انصارالله را به موشک‌های بالستیک مجهز کرده و این اقدام ایران تجاوزی مستقیم به عربستان به‌شمار می‌رود و امنیت و صلح بین‌المللی در منطقه و جهان را هدف قرار می‌دهد و به‌منزله نقض آشکار قطعنامه‌های شورای امنیت است.

  یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن شنبه‌شب اعلام کرد که یک فروند موشک بالستیک دوربرد از نوع «برکان‌اچ2» به‌سمت فرودگاه بین‌المللی ملک خالد ریاض پایتخت عربستان شلیک کرد.

  پاسخ (0)