ورود
4 3
تصویر
 • درخواست اپراتورها، علت فیلتر تماس صوتی تلگرام
  یکشنبه 29 مرداد در 15:52

  ایسنا: فیروزآبادی، رئیس مرکز ملی فضای مجازی اعلام کرد که مسدود شدن تماس صوتی تلگرام در ایران به دلیل درخواست اپراتورها و عدم توجیه مالی این سرویس در کشورمان اتفاق افتاده است.

  علت مسدود شدن تماس صوتی تلگرام : درخواست اپراتورها به دلیل عدم توجیه مالی

  تماس صوتی تلگرام، قابلیتی است که بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته بود اما بلافاصله پس از فعال شدن در ایران با اختلالاتی روبرو شد و در نهایت به طور کامل از دسترس خارج شد. کاربران، اپراتورها، وزارت ارتباطات و قوه قضاییه را متهم به فیلتر کردن این سرویس کردند و شایعات و حرف و حدیث‌های زیادی پیرامون این موضوع به گوش می‌رسید تا این که اکنون سرانجام علت مسدود شدن تماس صوتی تلگرام به صورت رسمی اعلام شده است.

  ارائه سرویس تماس صوتی تلگرام از فروردین امسال به نقل محافل خبری تبدیل شده بود اما از همان زمان موانعی در راه‌اندازی این سرویس در ایران وجود داشت که یکی از آن‌ها متضرر شدن اپراتورهای تلفن همراه بود. محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آن زمان بیان کرده بود: «ما همواره خدماتی که مورد نیاز مردم است و از لحاظ اقتصادی،‌ آسیبی به کار دیگران نمی‌زند را آزاد می‌گذاریم. در مورد تماس صوتی پیام رسان‌ها نیز اگر اپراتورها به ارائه خدمات راضی نباشند،‌ ارائه این سرویس‌ها با مشکل روبرو می‌شود. ما اجازه دادیم اپراتورها بررسی کنند که سرویس‌های جدید تلگرام چه تاثیری بر وضعیت اقتصادی آن‌ها می‌گذارد و به دنبال اقدامی هستیم که هم مردم راضی باشند و هم اپراتورها.»

  مسدود شدن تماس صوتی تلگرام

  چند روز پس از آغاز ارائه سرویس تماس صوتی تلگرام در ایران،‌ اختلالاتی در این سرویس به وجود آمد. محمدرضا فرنقی زاد،‌ مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات در آن زمان گفته بود وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هیچ محدودیت و فیلترینگی برای تماس صوتی تلگرام اعمال نکرده و اپراتورها و ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی ثابت و همراه در ارائه این سرویس‌ها خودمختار هستند. از سوی دیگر اپراتورها نیز اعلام کردند بحث فیلترینگ توسط شرکت ارتباطات زیرساخت و کمیته تعیین مصادیف فیلترینگ پیگیری می‌شود و اپراتورها هیچ نقشی در اختلالات ایجاد شده در تماس صوتی تلگرام ندارند. پس از آن نیز محمود واعظی خبر داد که این سرویس با ابلاغ حکم قضایی به اپراتورها مسدود شده است.

  چند روز بعد،‌ دادستان کل کشور در مورد مسدود شدن تماس صوتی تلگرام بیان کرد: «ما نمی‌خواهیم یک سری امکانات و یا چیزهایی که قابل استفاده عموم است را محدود کنیم اما آن چه برای ما در سراسر کشور اهمیت دارد،‌ بحث امنیت کشور است. سیستم تماس صوتی تلگرام بررسی شد و تمام دستگاه‌های اطلاعاتی،‌ امنیتی و انتظامی بر این باور بودند که این سیستم بر خلاف امنیت کشور است. به همین دلیل قرار شد این موضوع در شورای عالی فضای مجازی مطرح شود که در آنجا نیز به دلایلی،‌ هیچ تصمیمی برای بسته شدن آن گرفته نشد.»

  سرانجام علت اصلی مسدود شدن تماس صوتی تلگرام اعلام شد

  بعد از تمام این حرف و حدیث‌ها، حالا ابوالحسن فیروزآبادی،‌ رئیس مرکز ملی فضای مجازی اعلام کرده که تماس صوتی تلگرام، کسب و کار اپراتورها را دچار مشکل می‌کرد. این پیام رسان با وجود فراگیر بودن در ایران،‌ هنوز نماینده رسمی در کشورمان ندارد و به همین دلیل نمی‌توان امکان ارائه خدماتی را به آن‌ها داد که اپراتورها در داخل کشور با پرداخت مالیات ارائه می‌کنند. وی در پاسخ به این سوال که چرا تماس صوتی در سایر پیام رسان‌ها فیلتر نشده گفت تلگرام فراگیری بیشتری نسبت به بقیه دارد و وقتی قابلیتی در آن برقرار شود که در اقتصاد ملی با حجم بالا تاثیر زیادی دارد نمی‌توان نسبت به آن بی تفاوت بود. فیروزآبادی در ادامه اظهار کرد: «در اکثر کشورهای دنیا قابلیت تماس را روی پیام رسان‌های فراگیر می‌بندند چرا که اقتصاد اپراتورها را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. در کشورهای حاشیه خلیج فارس مانند امارات و عربستان که پهنای باند 20 مگابیت و 50 مگابیت بر ثانیه را در اختیار شهروندانشان قرار می‌دهند نیز این قابلیت مسدود شده و حتی برخی کشورهای اروپایی نیز همین وضعیت را دارند. اپراتورها حدود 5 هزار میلیارد تومان در سال مالیات می‌پردازند در حالی که تلگرام هنوز خود را در ایران ثبت نکرده است. به همین دلیل اپراتورها درخواست دادند تا فعلا از آن جلوگیری شود و ما هم با آن‌ها مخالفتی نکردیم.»

  به این ترتیب به نظر می‌رسد با توجه به مالیاتی که اپراتورها به دولت می‌پردازند،‌ ارائه خدمات مکالمه توسط پیام رسانی مانند تلگرام که نماینده رسمی در ایران ندارد به لحاظ اقتصادی توجیه‌پذیر نیست و به همین دلیل سرویس صوتی تلگرام به درخواست اپراتورها فیلتر شده است.

  پاسخ (0)
 • مجلس به 16 وزیر رأی اعتماد داد/ «امیر حاتمی» بیشترین رأی را آورد
  یکشنبه 29 مرداد در 15:41

  کابینه دوازدهم با رأی اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی با 16 وزیر تشکیل شد.
  به گزارش تسنیم، مراسم رأی اعتماد به وزرای دولت دوازدهم ظهر امروز پس از بررسی برنامه‌های پیشنهادی وزرا در خانه ملت به پایان رسید. پس از اتمام بررسی برنامه‌ها و اظهارات موافقان و مخالفان وزرا کار رأ‌ ‌گیری برای اعتماد و یا عدم‌اعتماد به وزرا آغاز شد و دقایقی پیش نیز کار شمارش آرا پایان یافت و نتایج شمارش آرا اعلام شد.

  بر اساس این گزارش، در پایان شمارش آرا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی به 16 وزیر پیشنهادی اعتماد کردند و تنها به حبیب‌الله بی‌طرف وزیر پیشنهادی نیرو رأی اعتماد ندادند.

  میان 17 وزیر پیشنهادی دولت یازدهم، امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سیدعلیرضا آوایی وزیر پیشنهادی دادگستری و مسعود سلطانی‌فر وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان مخالف نداشتند.

  رئیس مجلس، آرای وزرای پیشنهادی را به‌شرح ذیل اعلام کرد:

  وزیر پیشنهادی مأخوذه موافق مخالف ممتنع


  سیدمحمد بطحایی
  آموزش و پرورش 288 238 35 13


  محمدجواد آذری‌ جهرمی
  ارتباطات و فناوری اطلاعات

  288 152 120 7 لینک ✅


  سیدمحمود علوی
  وزیر اطلاعات 288 252 22 13


  مسعود کرباسیان
  امور اقتصادی و دارایی

  288 240 31 15


  جواد ظریف
  امور خارجه

  288 236 26 26

  سید حسن قاضی‌زاده هاشمی
  بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

  288 253 18 14


  علی ربیعی
  تعاون، کار و رفاه اجتماعی

  288 191 79 15


  محمود حجتی
  جهاد کشاورزی

  288 164 94 23


  سیدعلیرضا آوایی
  دادگستری

  288 244 18 23


  امیر حاتمی
  دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

  288 261 10 13


  عباس آخوندی
  راه و شهرسازی

  288 188 75 14


  محمد شریعتمداری
  صنعت، معدن و تجارت 288 241 25 20


  سیدعباس صالحی
  فرهنگ و ارشاد اسلامی

  288 242 25 21


  عبدالرضا رحمانی‌فضلی

  کشور

  288 250 25 13
  - ؟
  علوم، تحقیقات و فناوری

  - - - - - -


  بیژن نامدار زنگنه
  نفت

  288 230 35 23


  حبیب‌الله بی‌طرف

  نیرو


  288 133 132 17


  مسعود سلطانی‌فر
  ورزش و جوانان

  288 225 39 20

  پاسخ (0)
 • تأیید بازداشت نویسنده کتاب شنود اشباح
  یکشنبه 29 مرداد در 15:38

  سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به این که نویسنده کتاب شنود اشباح بازداشت هستند، گفت: دادگاه اینها برگزار می‌شود و اتهاماتشان هم امنیتی است اما فعلاً از بیان جزئیات معذور هستم.
  به گزارش تسنیم، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در یکصدوشانزدهمین نشست خبری خود در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران مبنی بر اینکه نویسنده کتاب شنود اشباح و مدیر یک سایت به خاطر جاسوسی برای اسرائیل در بازداشت هستند، گفت: اینکه بازداشت هستند یا خیر، آخرین خبر را نگرفتم اما دادگاه اینها برگزار می‌شود و اتهاماتشان هم امنیتی است اما فعلا از بیان جزئیات معذورم.

  محسنی اژه‌ای یادآور شد: این پرونده دو متهم دارد.

  سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سئوال یکی دیگر از خبرنگاران درباره محدود کردن اعدام در ملاء عام گفت: نوعا مواردی در ملاء عام اقدام می شود که اولاً با شورای تأمین استان هماهنگ می‌شود. ثانیاً مواردی در ملاء عام اقدام می‌شود که فلان جنایت، مردم را جریحه‌دار کرده است. برخی موارد در حکم دادگاه قید می‌شود و اگر شورای تأمین هم ایرادی نبیند، اعدام در ملاء عام اجرا می‌شود.

  محسنی اژه ای در پاسخ به سئوال دیگری درباره پرونده املاک شهرداری گفت: از بیش از 180 نفر در این پرونده تحقیق شده است. برخی کسانی که در این پرونده از آنها تحقیق شده، معاون شهردار هستند.

  پاسخ (0)
 • مدیران بازداشتی کانال‌های تلگرامی به 91 روز تا 5 سال حبس محکوم شدند
  یکشنبه 29 مرداد در 15:38

  سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به پرسشی درباره مدیران بازداشت شده کانال‌های تلگرامی گفت: متهمان از 91 روز حبس تا 5 سال حبس محکوم شدند.
  به گزارش تسنیم، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در یکصدوشانزدهمین نشست خبری خود در پاسخ به سؤالی درباره آخرین وضعیت پرونده محمدعلی طاهری گفت: با واسطه شنیدم که در ارتباط با این فرد حکم صادر شده است ولی هنوز مثل اینکه ابلاغ نشده است چون حکم قابل اعتراض است، از بیان جزئیات معذور هستم. در هر صورت بعد از قطعیت رسانه‌ها در جریان جزئیات قرار می‌گیرند.

  سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سؤال دیگری درباره بازداشت تعدادی از مدیران وزارت مسکن گفت: یک پرونده‌ای در سمنان به‌اتهام مفاسد مالی تشکیل شده و افرادی هم بازداشت هستند و فعلاً در مرحله مقدماتی است.

  اژه‌ای در پاسخ به سؤال دیگری درباره پرونده مدیران کانال‌های تلگرامی و اینکه گفته شده بود مطالبی درباره وزیر اطلاعات در این پرونده مطرح است، گفت: تا الآن چند پرونده تشکیل شده است؛ یک پرونده 14 متهم داشت که محاکمه و حکم‌شان صادر شده و متهمان از 91 روز حبس تا 5 سال حبس محکوم شدند. یک پرونده هم بود که 8 متهم داشت که دادگاه این افراد برگزار شده و دادگاه‌شان هم تمام شده و آخرین دفاع هم اخذ شده است ولی تا پایان هفته گذشته که سؤال کردم، هنوز حکم صادر نشده بود.

  پاسخ (0)
 • برهانی: استقلال به اندازه یک ریال هم به من توجه نکرد
  یکشنبه 29 مرداد در 15:37

  مهاجم پیشین استقلال گفت که از باشگاه استقلال شکایت نکرده، اما شاید مجبور به گرفتن تصمیم دیگری شود.
  آرش برهانی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره شایعه شکایتش از باشگاه استقلال به AFC‌ به دلیل عدم پرداخت مطالباتش اظهار داشت: نمی‌دانم داستان این شکایت چیست، چون تا امروز چنین کاری نکرده‌ام. 5 سال است از استقلال پول می‌خواهم و در یک سال اخیر 40 مرتبه به باشگاه رفتم و تنها چهار بار جلسه گذاشته‌اند. قرار بود پولم را بدهند، اما هنوز این اتفاق نیفتاده است. اخیرا هم مشکل مالیاتی داشتم و گفتم دچار مشکل شده‌ام، اما شکایتی نکرده بودم.

  وی افزود: در این مدت، با مشکلات مالی وحشتناکی دست و پنجه نرم می‌کنم و ماشین زیرپایم را هم فروختم. کلی مسائل شخصی دارم که درست نیست آنها را بازگو کنم. یک نیم نگاه به من نکردند. گفتند پنج میلیارد از بدهی‌های‌شان را پرداخت کرده‌اند، اما من یک ریال هم پول نگرفته‌ام. در ذهنم شکایت هم نبود، چه برسد که این کار را بکنم، اما با توجه به اینکه یک ریال هم به من نداده‌اند، مجورم از طریق وکیل تصمیمات دیگری بگیرم، چون شرایط مناسبی ندارم.

  مهاجم پیشین استقلال خاطرنشان کرد: گفتند پنج میلیارد از بدهی‌های بازیکنان را پرداخت کرده‌ایم، اما به اندازه یک ریال به من توجه نشد. بیشترین پولی که استقلال بابت بدهی باید به یک بازیکن بدهد، آرش برهانی است، اما هیچ پولی نداده‌اند.

  پاسخ (0)
 • 90 روز بدون یک قطره باران / 7 استان گرفتار خشکی کرخه
  یکشنبه 29 مرداد در 8:20

  از ابتدای خردادماه سال جاری تا پایان روز گذشته (بیست و هشتم مردادماه) که 90 روز می گذرد، حتی یک قطره باران هم در حوضه آبریز کرخه نباریده است.
  به گزارش تسنیم، از ابتدای خرداد ماه سال جاری تا روز گذشته (بیست و هشتم مرداد ماه) قطره‌ای باران در حوضه آبریز کرخه نباریده است.

  میزان بارش‌های این حوضه آبریز کشور، از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر 95) تاکنون در مجموع 375 میلی‌متر بوده که در مقایسه با بارش‌های 569 میلی‌متری سال آبی گذشته در مدت مشابه، اُفتی 194 میلی‌متری و کاهشی 34 درصدی را نشان می‌دهد.

  همچنین مقایسه میزان بارش‌های سال آبی جاری در مقایسه با متوسط بارش‌ها در مدت مشابه بلندمدت (آمار 48 ساله) نشان از کاهش 13 درصدی بارش‌ها در این حوضه آبریز کشور دارد.

  رودخانه کرخه از مناطق میانی و جنوب غربی رشته کوههای زاگرس در نواحی غرب و شمال غرب کشور سرچشمه گرفته و پس از طی مسافتی در حدود 900 کیلومتر در امتداد شمال به جنوب ، سرانجام در مرز مشترک ایران و عراق به مرداب هور العظیم می رسد. رودخانه کرخه پس از رودخانه های کارون و دز ، سومین رودخانه بزرگ ایران از نظر آبدهی محسوب می شود . حوزه آبریز رودخانه کرخه به وسعت حدود 43 هزار کیلومتر مربع شامل استانهای همدان،کرمانشاه،کردستان، ایلام ، مرکزی ، لرستان و خوزستان است و خشکی این رودخانه این 7 استان را تحت تأثیر قرار می دهد.

  پاسخ (0)
 • ایران به فینال رسید/ جدال با استرالیا برای عنوان قهرمانی
  یکشنبه 29 مرداد در 8:20

  تیم ملی بسکتبال ایران با غلبه بر کره جنوبی به فینال مسابقات کاپ آسیا رسید.
  به گزارش تسنیم، تیم ملی بسکتبال ایران در دیدار نیمه نهایی رقابت‌های کاپ آسیا به مصاف کره جنوبی رفت و توانست با نتیجه 87 بر 81 حریف را شکست دهد و به فینال برسد.

  بازیکنان ایران کوارتر اول و چهارم را 30 بر 13 و 30 بر 20 به سود خود تمام کردند و در کوارترهای دوم و سوم 20 بر 9 و 28 بر 18 مغلوب شدند.

  در نخستین بازی مرحله نیمه نهایی، تیم های استرالیا و نیوزیلند مقابل هم به میدان رفتند که استرالیا با پیروزی 106 بر 79 فینالیست کاپ آسیا شد.

  تیم ملی ایران امروز در دیدار فینال به مصاف استرالیا خواهد رفت که در دیدار نیمه نهایی نیوزلند را برده است.

  پاسخ (0)
 • آتش‌سوزی در پاساژ 2 طبقه روبروی تالار بورس/ نجات 2 نفر
  یکشنبه 29 مرداد در 8:19

  سخنگوی آتش‌نشانی تهران از وقوع حریق در یک پاساژ دو طبقه روبه‌روی تالار بورس خبر داد و گفت: آتش‌نشانان در این حادثه دو نفر را نجات داد.
  سید جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا با اعلام خبر حریق در یک پاساژ دو طبقه روبه‌روی تالار بورس درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت 19:30 امروز آتش‌سوزی در خیابان حافظ، بعد از پل، روبه‌روی تالار بورس به سامانه 125 اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان دو ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شد.

  سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: محل حادثه یک پاساژ دو طبقه بود که مغازه‌های آن متروکه و تعطیل بودند و فقط در طبقه همکف یک مغازه تهیه غذا وجود داشت که صاحبان آن قصد داشتند کف آن را قیرگونی کنند.

  وی خاطرنشان کرد: افرادی که در مغازه حضور داشتند در طبقه منفی یک مشغول آب کردن قیر بودند که ناگهان ظرف قیر دچار آتش‌سوزی شده و بر اثر این حریق دود زیادی طبقات بالایی پاساژ را فراگرفته بود همچنین دو کارگر مشغول کار در مغازه، پس از بروز آتش‌سوزی خود را به پشت‌بام رسانده بودند.

  ملکی تصریح کرد: آتش‌نشانان به سرعت عملیات را آغاز کرده و مشغول خاموش کردن آتش شدند همچنین دو کارگر نیز با استفاده از نردبان به پایین ساختمان منتقل شده، در این حادثه مورد مصدومیت و تلفات جانی نداشتیم و آتش‌نشانان در حال تخلیه دود و پایان عملیات هستند.

  پاسخ (0)
 • اومانیا: خوشحالم که به ایران بازگشتم
  یکشنبه 29 مرداد در 8:19

  مدافع جدید پارس جنوبی گفت که از بازگشت به ایران، احساس خوشحالی می‌کند.
  به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران پویا، مایکل اومانیا پس از عقد قرارداد با باشگاه پارس جنوبی جم اظهار داشت: از باشگاه تشکر می‌کنم که این فرصت را برای بازگشت من به ایران فراهم کرد و واقعاً از برگشتن به ایران خوشحال هستم. اینجا محیط خوبی دارد، دوستان خوبی دارم و واقعاً ایران را دوست دارم.

  وی افزود: می‌دانم که پارس جنوبی به تازگی به لیگ برتر صعود کرده است. خیلی خوشحال هستم که به این باشگاه آمده‌ام چون باشگاه کارش را جدی می‌گیرد. می‌دانم این باشگاه می‌خواهد در سال‌های آینده در فوتبال پیشرفت داشته باشد. پارس جنوبی بازیکنان، کادر فنی و مجموعه خیلی خوبی دارد.

  مدافع جدید پارس جنوبی در پاسخ به این پرسش که آیا می‌داند این تیم در جدول رده‌بندی با پرسپولیس رقابت می‌کند، گفت: بله این را می‌دانم. احترام زیادی برای پرسپولیس قائلم چون این باشگاه به من اجازه داد که به ایران بیایم، اما اکنون بازیکن پارس جنوبی هستم و تمام تلاشم را برای تیمی که با آن قرارداد دارم یعنی پارس جنوبی، انجام می‌دهم. واقعاً احترام زیادی برای لباسی که می‌خواهم بپوشم قائل هستم.

  اومانیا در این باره که آیا از شهرستان جم شناختی دارد یا خیر، تصریح کرد: این شهر بسیار کوچک است اما مردم جم بسیار عاشق فوتبال هستند. امیدوارم با پیروزی‌های پارس جنوبی، اوقات خوشی برای مردم این شهر بسازیم.

  وی در این باره که آیا پارس جنوبی می‌تواند همانند لایپزیک که سال گذشته پس از صعود به بوندسلیگا موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی شد، به مقام خوبی در فصل جاری برسد، خاطرنشان کرد: به چنین اتفاقی امیدوارم و این هدف ما است. آمده‌ام تا به عنوان بخش کوچکی از خانواده پارس جنوبی به این باشگاه در راستای چنین هدفی کمک کنم و ما هم می‌توانیم مانند لایپزیک باشیم.

  مدافع پارس جنوبی در این مورد که فصل پیش چه عملکردی داشته است، تصریح کرد: سال گذشته در کاستاریکا در تیم بزرگی به نام آلاخوئلنسه بودم و در همه بازی‌ها فیکس بازی کردم. در تیم ملی این کشور هم بودم و همچنان در این تیم بازی می‌کنم.

  پاسخ (0)
 • برانکو لیست مسافران عمان را مشخص کرد
  شنبه 28 مرداد در 16:46

  کاروان تیم فوتبال پرسپولیس برای حضور در بازی رفت مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان آسیا امروز با 21 بازیکن راهی عمان می‌شود.
  به گزارش تسنیم و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس و بنابر اعلام پندار خمارلو، مدیر روابط عمومی باشگاه، با نظر برانکو ایوانکوویچ و با توجه به شرایط بازیکنان، امروز 21 سرخپوش راهی مسقط پایتخت عمان خواهند شد.

  سید جلال حسینی که از بازی با الاهلی محروم است، احمد نورالهی که آخرین روزهای خدمت مقدس سربازی را سپری می‌کند، شاهین عباسیان، محمد امین اسدی، احسان حسینی و سعید حسین‌پور، 6 بازیکنی هستند که کاروان تیم را در این سفر همراهی نخواهند کرد.

  پرسپولیس با پرواز ساعت 18 امروز شنبه تهران را ترک خواهد کرد و طبق برنامه پرواز، ساعت 17:15 روز چهارشنبه وارد فرودگاه امام (ره) خواهد شد.

  به گزارش تسنیم دیدار رفت پرسپولیس و الاهلی عربستان در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت 20:30 سه شنبه 31 مرداد در عمان به مصاف یکدیگر می‌روند. دیدار برگشت دو تیم 21 شهریور در امارات برگزار می‌شود.

  پاسخ (0)