ورود
3 4
تصویر
 • رحیمی: برای حضور در المپیک باید هزار روز تُن ماهی بخورید!
  دوشنبه 30 اسفند در 7:56

  عضو تیم ملی کشتی آزاد ایران می‌گوید که رسول خادم تمرینات سخت و طاقت‌فرسایی می‌دهد.
  حسن رحیمی در گفت‌و‌گو با برنامه «نیمکت داغ» رادیو ایران صحبت‌هایی بر زبان آورد که خواندن آن خالی از لطف نیست.

  * اگر در یک جمله بخواهی از خودت و زندگی و ورزشت در سال 95 بگویی چه می‌گویی؟

  بزرگترین اتفاقی که در سال 95 برای من افتاد المپیک و مدال برنزی بود که گرفتم. بعد از 15 سال تلاش و زحمتی که کشیدم توانستم مزدم را بگیرم اگر چه می‌توانستم طلا بگیرم.

  *یعنی رسیدن به برنز 15 سال طول کشید؟

  من در المپیک قبلی هم حضور داشتم ولی مدال نگرفتم. تمام هدف یک ورزشکار این است که مدال المپیک را کسب کند. چه خوب می‌شد طلا می‌گرفتم ولی نشد. متاسفانه روی اشتباهی که خودم انجام دادم نتوانستم و مدالم به برنز تبدیل شد. خدا را شاکرم و به نظرم بزرگترین اتفاق سال 95 بود.

  *15 سال قبل از کجا کشتی را شروع کردید؟

  از منطقه 18 باشگاه آسیا در یافت آباد.

  *پیش زمینه‌ای در خانواده داشتی؟

  بله برادرم کشتی کار و در همان باشگاه فعالیت می‌‌کرد و من را به آن باشگاه برد و در آن موقع در رده نونهالان بودم.

  *چند سالت بود؟

  تقریبا 12 یا 13 سالم. کشتی را شروع کردم و با استعدادی که داشتم خیلی زود خودم را در این رشته نشان دادم و توانستم در کشتی حرف‌‌های زیادی برای گفتن داشته باشم.

  *خیلی از بچه‌های جنوب شهر سمت فوتبال می روند تو سمت فوتبال نرفتی؟

  نه من اصلا سمت فوتبال نرفتم چون کشتی را از بچگی خیلی دوست داشتم. فکر کنم اکثر بچه‌های جنوب شهر به دنبال ورزشی هستند که زیاد خرج نداشته باشد و کشتی یکی از همین ورزش‌هاست که خرج کمتری دارد.

  *یعنی یک جفت کفش داشته باشی.

  دقیقا، من همان یک جفت کفش را هم نداشتم.بعد متوجه شدم برای مسابقات باید کفش کشتی و دوبنده داشته باشی. با برادرم رفتیم و یک دوبنده و یک جفت کفش کشتی خریدم. هنوز اولین کفشم را دارم.

  *سالم است یا چیزی از آن نمانده؟

  نه پاره شده ولی گوشه انبار آن را نگه داشته‌‌ام.

  *تلاش کردی تا برسی به سطح اول کشور، قاره، جهان و المپیک؛ این پله‌ها را چگونه طی کردی؟

  رده سنی نوجوانان وزن 42 کیلو نایب قهرمان کشور شدم که کادر فنی تیم به من گفت تو خیلی استعداد داری و نباید کشتی را رها کنی و اگر دنبال رشته دیگری نروی می‌توانی بهترین نتیجه را در کشتی بگیری. من هم حرف مربی را گوش کردم با حمایت خانواده و برادرم توانستم به تیم ملی جوانان بروم و مدال طلای جوانان جهان را کسب کنم و یک سال هم نقره گرفتم و به تیم ملی بزرگسالان دعوت شدم. دیگر یواش یواش کار اصلی‌ام در رده بزرگسالان شروع شد. در مسابقات آسیایی برنز گرفتم و دو سال هم مسابقات جهانی شرکت کردم ولی مدال نگرفتم چون تجربه نداشتم.

  *المپیک 2008 هم می توانستی باشی ولی نبودی.

  بله من در جام تختی دوم شده بودم و تقی داداشی اول شد و عباس دباغی سوم شده بود. داداشی را کنار گذاشتند چون نفر دوم بود و من باید اعزام می شدم اما کادر فنی گفت من خیلی جوان هستم و کم تجربه. این شد که عباس دباغی رفت.

  *ناراحت نشدی و افسوس نخوردی؟

  نه تصمیم کادر فنی بود و باید اطاعت می کردم.

  *درست ولی ناراحتی در وجود آدم هست.

  اینکه به چه دلیل من را کنار گذاشتند را همه می‌دانستند و نباید برای موضوعی که گذشته خودم را ناراحت می‌کردم. اگر من به المپیک می‌رفتم شاید می‌باختم و حذف می‌شدم یا نتیجه خیلی خوبی می‌گرفتم و برای من تجربه می‌شد. به هرحال من به کار خودم ادامه دادم.

  *دلسرد هم نشدی؟

  نه دفعه بعد انتخابی تیم ملی اول و به مسابقات جهانی دانمارک اعزام شدم.

  *آن موقع چون می‌گفتندپدر رقیبت مربی بود این اتفاق افتاد...

  نه اصلا اینطور نبود. من دنبال حاشیه نیستم و نمی‌خواهم بگویم پدرش باعث این اتفاق شد. دباغی کشتی‌گیر خوب و رقیب من بود. در خانه کشتی با او انتخابی دادم با اینکه من قهرمان انتخابی تیم ملی شده بودم و دباغی کشتی نگرفته بود. به جز اینها من قهرمان جهان و قهرمان جام تختی هم شده بودم ولی به خاطر اینکه تجربه او از من بیشتر بود و مسابقات جوانان جهان هم جلوتر از من رفته بود به ایشان بها دادند.

  *تفاوت المپیک لندن و ریو چه بود؟

  جو المپیک لندن مرا گرفته بود. جو و آن شرایطی که در دهکده حاکم بود خیلی دشوار بود. واقعا از لحاظ روحی و روانی نتوانستم خودم را جمع کنم به قول کشتی‌گیرها پاشیدم و نتیجه را به حریف هندی واگذار کردم ولی با سعی و تلاش سال بعد همان حریف را در فینال مسابقات جهانی شکست دادم و باور کردم که تجربه المپیک 2012 خیلی خوب بود.

  *قبل از المپیک لندن گفته بودی کشتی‌گیرهایی که در المپیک قبلی شرکت کرده اند حال و هوای المپیک را به تو گفته‌اند.

  بله با رضا یزدانی که المپیک قبلی هم بود و نتیجه خوبی نگرفته بود صحبت کردم و مرا راهنمایی کرد ولی من فقط تایید می‌کردم چون المپیک را حس نکرده و ندیده بودم. این شد که در المپیک با اشتباهات فنی به کشتی‌گیر هندی باختم.

  *و در ریو؟

  وقتی رفتیم داخل دهکده دیگر حال و هوا و جو آنجا مرا نگرفت چون تجربه داشتم برایم طبیعی بود. اگر مقابل کشتی‌گیر ژاپنی اشتباه نمی‌کردم به فینال می‌رفتم و اطمینان داشتم که حریف گرجی را هم می‌برم. به هر حال من شناختی از حریف ژاپنی نداشتم و آنالیزش نکرده بودم.

  *غافلگیر شده بودی.

  دقیقا غافلگیر شدم ولی خودم را جمع و جور کردم برای برنز و حریف کوبایی که در یک وزن بالاتر نفر سوم جهان شده بود را در یک کشتی خیلی سخت بردم، یعنی پر استرس‌ترین مسابقه من بود و از پس آن برآمدم.

  *در المپیک ریو خیلی‌ها اعتقاد داشتند که اگر آن اتفاق نمی‌افتاد و غافلگیر نشده بودی مدال طلا را کسب می‌کردی.

  دقیقا همینطور است. به قول حریف گرجی من که گفته بود خیلی چیزها دست به دست هم می‌دهند تا یک کشتی گیر قهرمان المپیک شود؛ یکی از آنها شانس است. اگر بدشانسی نیاورده بودم طلا برای من بود ولی همین که دست خالی برنگشتم راضی‌‌ام. واقعا تجربه تلخی بود.

  *می‌گویند تمرینات آقای خادم خیلی پرفشار و سخت است.

  واقعا برای طاقت آوردن زیر این تمرینات باید خیلی خیلی و دقیق باشید که بتوانید طاقت بیاورید.

  *در روز چقدر تمرین می‌کنید؟

  دو، سه ساعت صبح و دو، سه ساعت هم بعد از ظهر.

  *چند وقت برای برنز تلاش کردی در فاصله قبل از المپیک؟

  من از مسابقات جهانی لاس وگاس آمدم. دو ماه بعد به اردو آمدیم که هشت ماه مانده بود به المپیک و خیلی تمرینات پر فشار یعنی بر پایه استقامت کار می کردیم و هر اردو سنگین‌تر از اردوی قبل بود. ما در هر دوره از اردوها 15 روز اردو بودیم و 3 روز استراحت داشتیم. همین طور تا المپیک رفتیم.

  *خانواده و دوستان را در این مدت کم می‌دیدی؟

  کشتی رشته‌ای است دشوار و سخت یعنی باید ریاضت بکشید. خانواده را نمی‌بینید، تفریح ندارید، هزار روز باید تن ماهی بخورید، همان اصطلاح خودمان یعنی تا المپیک باید خواب خوب فکر خوب و تغذیه خوب داشته باشی. فقط و فقط فکر و ذکرت باید خواب خوب، غذای خوب و تمرین خوب باشد.

  *تن ماهی‌اش چه بود؟

  تن ماهی برمی‌گردد به همان سه چیزی که گفتم (غذای خوب، استراحت خوب، تغذیه خوب). ما فقط می‌توانیم چند نوع غذا بخوریم، نمی‌توانیم هرچه که دلمان خواست بخوریم مثلا املت یا غذاهای چرب، پس می‌رسیم به همان تن ماهی؛ یک غذای خشک و رژیمی تا المپیک.

  رژیم غذایی را بعد از المپیک ادامه دادی؟

  بله ما تا وقتی که کشتی می‌گیریم باید اینها را رعایت کنیم.

  *تا حالا نشده یواشکی و قایمکی توی استراحت دو سه روزه پیتزا بخوری؟

  من تا به حال پیتزا نخورده‌ام.

  *پیتزا تا حالا نخوردی کلا؟

  اصلا یادم نمی‌آید آخرین باری که پیتزا خوردم کی بود.

  *دوست نداری یا به خاطر ورزش؟

  من عاشق پیتزا هستم اما به خاطر ورزش نمی‌خورم. می‌دانم اگر یک وعده بخورم از آن مقید بودن در می‌آیم یعنی از حرفه‌ای بودنم وگرنه با یک وعده پیتزا خوردن هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

  *مجردی؟

  بله مجردم.

  *خیلی فکر و مکث کردی...

  نه قرار بود یک اتفاقی بیفتد که نشد.

  *شاید یکی از دلایل اینکه مجرد هستی فشار تمرینات و اردو بودن ها باشد، درست است؟

  دقیقا تا وقتی که من کشتی می‌گیرم فکر چیز دیگری را نمی‌توانم بکنم. من از درسم هم افتادم چند وقت است اصلا دانشگاه نرفته‌ام. یعنی از امتحاناتم عقب افتادم. تا آنجا که بتوانم کنار ورزشم درسم را می‌خوانم نه اینکه کنار درسم ورزش را.

  *درس را تا کجا ادامه دادی؟

  دانشجوی رشته تربیت بدنی هستم مقطع کارشناسی دانشگاه یادگار امام.

  *ترم چندی؟

  ترم چهارم هستم یکی دو ترم مانده است.

  *30 واحد پاس کرده ای؟!

  بیشتر.

  *32 تا؟

  نه 45 واحد پاس کردم ولی واقعا سخت است.

  *نمره دادند یا پاس کردی؟

  نه بار علمی‌اش برایم کم بوده ولی تا آنجا که توانستم سعی کردم درسم را ادامه دهم. واقعا برایم سخت است چون نمی توانیم از اردو بیرون بیاییم. صبح که تمرین می‌کنیم فقط باید استراحت کنیم که بدنمان ریکاوری شود برای بعدازظهر.

  *بار علمی دانشگاه کم است یا بار علمی درس‌هایی که پاس کردی؟

  نه بار علمی‌اش برای خودم کم بود.

  *یعنی نمره دادن رفتی بالا؟

  نه من همه را امتحان دادم.

  *امتحان که ما هم می‌دهیم مهم قبولی است.

  امتحان دادم ولی آن قدری که باید در کلاس می‌بودم حاضر نشدم. واقعا من سرکلاس نرفتم. به خاطر این موضوع می‌گویم که بار علمی برایم کم بوده است.

  *فکر می کنی 6 یا 7ساله درست را تمام کنی یا نه؟

  دارم درسم را ادامه می‌دهم، شاید یک یا دوسال دیگر کشتی بگیرم. هر وقت تمام شد باید درسم را ادامه بدهم.

  الان چند سالت است؟

  * 26

  *فکر می‌کنی تا چه زمانی بدنت جواب بدهد؟

  فکر می‌کنم تا 30 سالگی، المپیک 2020 بتوانم کشتی بگیرم به امید خدا.

  *می‌گویند کم می‌خندی.

  نمی‌دانم.

  *درست می‌گویند؟

  فکر کنم درست می‌گویند.

  *چرا؟

  نمی‌دانم باید یک اتفاقی بیفتد که آدم بخندد.

  *یعنی اطرافیانت از تو حساب می‌برند به خاطر اینکه کم میخندی؟

  اصلا اینجوری نیست. فقط شما نیستید، چند نفر دیگر هم (این موضوع را) به من گفتند. باید حرف خنده‌داری باشد تا من بخندم یا اتفاق خاصی بیفتد. آدم کم حرف و کم رویی هستم و زیاد اهل خندیدن نیستم. احتمال می‌دهم که این از فشار بیش از حد کشتی باشد چون کلا در اردوی تیم ملی هستیم و زیاد بیرون نمی رویم. بیشتر داخل اتاق هستم و مطالعه می‌کنم، کتاب می‌خوانم، فیلم نگاه می‌کنم. زیاد تفریح نداریم. قبلا در رده جوانان که بودم تئاتر می‌رفتیم، سینما می‌رفتیم که از آن فضای خانه کشتی در بیایم ولی الان در رده بزرگسالان مشکلات فدراسیون هست از بی پولی گرفته تا خیلی از مسائل دیگر که بخواهیم بخندیم.

  *الان فضای مجازی آمده جای اینها را گرفته، شما اهلش هستید؟

  دقیقا، نه زیاد اهلش نیستم. مدتی قبل از المپیک بودم به خاطر المپیک آن را حذف کردم. دیدم به دردم نمی خورد به این نتیجه رسیدم که نداشته باشم بهتر است، راحت تر می‌توانم در کارم تمرکز کنم.

  *به غیر از جایزه‌هایی که برای نفرات اول تا سوم در نظر گرفته بودند فرد خاصی بوده که به تو وعده ای داده باشد مثلا استاندار یا فرماندار؟

  بله استاندار ما قبل از رفتن وعده داد. جایزه ای حالا نمی‌گویم کوچک یا بزرگ اندازه بیست، سی میلیون بود که عملی شد. آقای لاریجانی هم بعد از المپیک به طلایی ها 60 عدد سکه، نقره 8 عدد سکه ،برنز 5 عدد سکه داد. در کل ورزش های مدال آور ما مظلوم واقع شدند. مخصوصا کشتی که همیشه مدال آور بوده، کمترین توجه روی مسابقات کشتی بوده و بقیه رشته‌های انفرادی مثل وزنه‌برداری، تکواندو و غیره ولی ورزش‌های گروهی شرایط خوبی دارند مثل والیبال، فوتبال. قراردادهای آنچنانی می‌بندند و حقشان هم هست و باید بگیرند. چون واقعا زحمت می‌کشند من می‌گویم چرا کشتی نگیرد؟ نمی‌دانم چه اتفاقاتی می افتد که اینگونه می‌شود.

  ***

  اسامی میهمان برنامه نیمکت داغ که هر روز ساعت 16 از رادیو ایران پخش می‌شود به شرح زیر است:
  29 اسفند: مهسا جاور
  30 اسفند: علیرضا فغانی
  اول فروردین: مجتبی عابدینی
  2 فروردین: فریده شجاعی
  3 فروردین: الهه احمدی
  5 فروردین: احسان حدادی
  6 فروردین: حسن یزدانی
  7 فروردین: سهراب مرادی
  8 فروردین: فرزان عاشورزاده
  9 فروردین: کمیل قاسمی
  10 فروردین: حمیدرضا قلی‌پور
  12 فروردین: مستند گلبارنژاد
  13 فروردین: کیمیا علیزاده

  پاسخ (0)
 • تشدید برخورد با اتباع غیر مجاز در تعطیلات نوروز
  دوشنبه 30 اسفند در 7:55

  معاون اداره کل اتباع استانداری تهران از تشدید برخورد با اتباع غیرمجاز در تعطیلات نوروز خبر داد و گفت: آمادگی کامل برای برخورد و بازگرداندن اینگونه اتباع به کشورشان وجود دارد.
  میترا قدیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا درباره برخورد و جمع آوری اتباع غیر مجاز در روزهای تعطیلات نوروزی اظهار کرد: بحث دستگیری اتباع غیرمجاز در سطح استان تهران یک موضوع همیشگی است و هیچگاه قطع نشده است.

  وی ادامه داد: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در دو شیفت به کار خود ادامه می‌دهد.

  معاون اداره کل اتباع استانداری تهران تصریح کرد: به طور حتم برخورد با اتباع غیر مجاز در استان تهران طی مدت ایام نوروز تشدید خواهد شد و ما نیز در اردوگاه مراقبتی آماده‌باش هستیم تا اتباع را بپذیریم و پروسه خروج آنها را انجام دهیم.

  به گفته قدیمی، خدمات ارائه شده اداره کل اتباع استان تهران فقط به اتباع مجاز انجام می‌گیرد و آنها می‌توانند حتی برای سفر به استانهای دیگر نیز مجوزهای لازم را دریافت کنند که این کار در روزهای اداری ایام نوروز و از چهارم فروردین ماه نیز انجام می‌گیرد.

  وی ادامه داد: در روزهای گذشته نیز تعداد زیادی از اتباع مجاز مجوز لازم برای سفر به استانهای دیگر را دریافت کرده‌اند و البته بسیاری اتباع ساکن در استانهای دیگر نیز در ایام نوروز مهمان تهران می‌شوند و این کار نیز با اجازه نامه‌های معتبر انجام می‌گیرد.

  معاون اداره کل اتباع استانداری تهران درباره خروج اتباع مجاز از کشور نیز گفت: خروج از کشور برای این افراد ممنوع است مگر اینکه دارای پاسپورت و ویزا به همراه سایر مدارک باشند و باید برای این منظور به مراجع ذیصلاح و نیروی انتظامی مراجعه کنند؛ اتباع مجاز برای سفر به استانهای دیگر نیز باید نامه‌های لازم و برگه تردد را از اداره اتباع استانهای محل سکونت خود دریافت کنند تا سفرهای بین استانی انجام گیرد.

  قدیمی تصریح کرد: بیشترین اتباع استان تهران را افغانستانی‌ها تشکیل می‌دهند البته اتباع عراقی، پاکستانی و بنگلادشی نیز در رده‌های بعدی قرار دارند.

  وی با بیان اینکه برنامه‌های خوبی برای اتباع مجاز انجام می‌گیرد، گفت: تمامی برنامه‌های اتباع استان تهران باید با مجوز باشد و برای هر نشست و تجمع باید مجوزهای لازم را بگیرند؛ ما کارهای فرهنگی حوزه اتباع را در دو سال اخیر نهادینه کرده‌ایم و تمامی برنامه‌های آنها در چارچوب قانون تعریف شده و حتی مراکزی در حوزه‌های فرهنگی و مذهبی ایجاد کرده‌ایم.

  معاون اداره کل اتباع استانداری تهران تصریح کرد: توانسته‌ایم تا مراکز حقوقی، مشاوره و ... راه اندازی کنیم و در نتیجه هر تمرکزی که بخواهد صورت بگیرد باید در چارچوب قوانین اداره کل اتباع باشد والا با عوامل آن برخورد خواهد شد.

  پاسخ (0)
 • فریبا: من هم مانند منصوریان امیدوارم اتفاقی تاریخی برای استقلال بیفتد
  دوشنبه 30 اسفند در 7:55

  مدیرفنی تیم فوتبال استقلال گفت: به مانند علیرضا منصوریان امیدوارم در پایان فصل اتفاق تاریخی برای استقلال رخ دهد.
  بهتاش فریبا در گفت‌وگو با تسنیم، درباره اعتصاب بازیکنان، داستان شامپو و صابون، اتفاقات سال 95 و ... صحبت‌هایی را مطرح کرد که در زیر می‌خوانید:

  * تسنیم: مشکل اعتصاب بازیکنان استقلال هم که برطرف شد.

  10 درصد از مطالبات آنها پرداخت شد و دیگر مشکلی نیست.

  * تسنیم: به نظرتان اعتصاب کار درستی بود؟

  به هر حال مسئولان قول داده بودند پول بازیکنان پرداخت شود.

  * تسنیم: نصرالله عبداللهی اعتقاد داشت که پرداخت نشدن پول نشان‌دهنده این است که برخی‌ها در حال شیطنت کردن هستند. نظر شما چیست؟

  امیدوارم این مسائل جمع شود. خوشبختانه دیدار بعدی استقلال 12 فروردین سال 96 است و بازیکنان می‌توانند در این مدت خودشان را جمع و جور کنند.

  * تسنیم: داستان این بسته‌های شامپو و صابون که به بازیکنان دادند، چه بود؟

  نمی‌دانم. احتمالا هواداران اینها را برای تبلیغات خود به بازیکنان داده بودند.

  * تسنیم: بگذریم، سال 95 چطور گذشت؟

  به جهت فوتبالی بد نبود و این اواخر هم خیلی خوب شد، اما در مجموع سال بدی بود. شما ببینید چقدر آدم از میان ما رفتند. از فوتبالی‌ها، منصورخان پورحیدری و کاظم سیدعلیخانی فوت کردند که واقعاً درگذشت آنها ناراحت‌کننده بود. هنرمندان زیادی هم از میان ما رفتند. سال کبیسه می‌گویند سنگین است. مرگ حق است، اما کسانی رفتند که توقع نداشتیم.

  * تسنیم: بهترین و بدترین روز سال 95؟

  شکست السد قطر و پرسپولیس بهترین بود و بدترین هم فوت منصورخان پورحیدری. فوتبال همه‌اش خاطره است، اما برد پرسپولیس خاطره خوبی بود یا ضربات پنالتی مقابل السد و شادی‌هایی که انجام دادیم، خاطرات خوبی را رقم زد.

  * تسنیم: علیرضا منصوریان در گفت‌وگو با تسنیم ابراز امیدواری کرده که برای استقلال در پایان فصل اتفاق تاریخی بیفتد.

  من هم امیدوارم این اتفاق تاریخی بیفتد.

  * تسنیم: می‌گویند استقلال کادر فنی و بازیکنان جوانی دارد، اما شما و نصرالله عبداللهی کار را خراب کرده و میانگین سنی تیم را بالا برده‌اید!

  سن‌مان زیاد است و باید صغرسنی بگیریم.

  پاسخ (0)
 • کرانچار: خوشحالم به خانه‌ام بازگشتم/ نباید انتظار معجزه داشت
  دوشنبه 30 اسفند در 7:54

  سرمربی جدید تیم فوتبال سپاهان گفت: نباید انتظار معجزه داشت و فقط باید امیدوار باشیم هواداران به همراه تیم و باشگاه هماهنگ باشند تا دوباره آن خانواده قدرتمند سپاهان را تشکیل بدهیم.
  به گزارش تسنیم، زلاتکو کرانچارپس از توافق با باشگاه سپاهان اظهار داشت: بسیار خوشحالم که دوباره این فرصت فراهم شد تا به خانه خود بازگردم. چند سالی که در سپاهان بودم اثربسیار عمیقی در من به جا گذاشت و نتایجی که کسب کردیم از زیباترین و شیرین‌ترین خاطرات ورزشی من بوده است. امیدوارم در همکاری مجدد با سپاهان در شش هفته پایانی لیگ برتر نتایج مثبتی را رقم بزنیم. من می‌توانم این امیدواری را در صورت همکاری با سپاهان ابراز کنم.

  سرمربی جدید تیم فوتبال سپاهان همچنین خاطر نشان کرد: می‌توانم قول کار و تلاش‌ زیاد را بدهم تا نتایجی بهتر از حال حاضر رقم بخورد. نباید انتظار معجزه داشت و فقط باید امیدوار باشیم هواداران به همراه تیم و باشگاه هماهنگ باشند تا دوباره آن خانواده قدرتمند سپاهان را تشکیل بدهیم و هواداران روی شانه‌های خود تیم را در مسابقات دشوار حمل و به نتیجه برسانند.

  پاسخ (0)
 • باشگاه استقلال: هدایای داده شده از سوی هیئت مدیره نبوده است
  یکشنبه 29 اسفند در 8:2

  باشگاه استقلال دادن هدایا از سوی هیئت مدیره استقلال را تکذیب کرد.
  به گزارش تسنیم، طی چند روز گذشته شایعاتی در برخی رسانه‌ها مطرح شد مبنی بر اینکه هدایا و پکیج‌های اهدا شده به بازیکنان استقلال، از جانب باشگاه و توسط رئیس و اعضای هیئت مدیره بوده که چنین مسئله‌ای صحت ندارد و هدایای در نظر گرفته شده، ارتباطی به اعضای هیئت مدیره نداشته است.

  پاسخ (0)
 • بمب آخر سال فدراسیون فوتبال؛ قرارداد کفاشیان با یک واسطه برای هماهنگی بازی‌های د
  یکشنبه 29 اسفند در 8:2

  علی کفاشیان در زمان ریاست خود در فدراسیون فوتبال با فردی قراردادی عجیب امضا کرده که به‌موجب آن این فرد هماهنگ‌کننده بازی‌ دوستانه لقب گرفته است!
  به گزارش تسنیم، در چند سال اخیر فوتبال مردان و زنان، فوتسال و تیم‌های رده‌های پایه‌ای کشورمان با کشورهای شرق اروپا خصوصاً روسیه، اوکراین و بلاروس دیدارهای تدارکاتی و دوستانه زیادی را برگزار کرده‌اند که فارغ از بحث کیفیت آنها، سؤالی که پیش می‌آید در خصوص چگونگی شرایط برگزاری این دیدارهاست. چرا تیم‌های فوتبال و فوتسال کشورمان در این سال‌ها تعداد زیادی بازی‌ تدارکاتی با کشورهای روسیه و اوکراین داشته‌اند؟ دلیل این امر چیست؟

  در حاشیه برگزاری این بازی‌های دوستانه، با یک نام روبه‌رو می‌شویم؛ «جعفر ولی‌زاده». این فرد که ارتباط بسیار نزدیکی با علی کفاشیان رئیس پیشین فدراسیون فوتبال دارد، هماهنگ کننده بازی‌های تیم‌های ایرانی با کشورهای یادشده است.

  ولی‌زاده، ساکن اوکراین بوده و در اکثر مواقع در ایران حضور ندارد. او که به‌عنوان مشاور فدراسیون فوتبال به فعالیتش در این فدراسیون ادامه می‌دهد، ماهیانه رقمی بیش از 4 میلیون تومان از فدراسیون دریافت می‌کند. این دریافتی در صورتی است که وی حضور چندانی در ایران و ساختمان خیابان سئول ندارد. البته پیش‌تر ولی‌زاده با فدراسیون شنای ایران هم کار می‌کرد. حال سؤال اساسی اینجاست، چرا فدراسیون فوتبال در شرایطی که خودش می‌‌تواند از طریق روابط بین‌الملل فعال داخل سیستمش، بازی‌های دوستانه و سایر موارد را هماهنگ کند، پای یک واسطه را به میان آورده است؟

  طبق عرف در چنین مواردی فرد هماهنگ کننده مبلغی را دریافت می‌کند و حال باید دید این موضوع درباره این فرد هم صدق می‌کند یا خیر اما نکته مهمتر این است که چگونه فردی که در فدراسیون حضور ندارد، این رقم حقوق را دریافت می‌کند، ضمن اینکه مگر یکی از وظایف کمیته بین‌الملل هماهنگ کردن بازی‌های دوستانه نیست؟

  گفته شده اعضای خانواده‌ این فرد هم در سفرها همراه او هستند اما این موضوع تأیید نشده و اگرچه این موضوع در قرارداد او نیامده و باید دید این اتفاق افتاده است یا خیر.

  در نهایت باید دید کفاشیان و البته تاج چه پاسخی برای این کار دارند. در پایان لازم به ذکر است که مستندات این موضوع در اختیار خبرگزاری تسنیم قرار دارد.

  پاسخ (0)
 • گلستان «طهران قدیم» را ببینید
  یکشنبه 29 اسفند در 8:1

  تهرانی باشی یا مسافر پایتخت درندشت شوی، حیف است بهشتی را در دل شهر شلوغ و پرسروصدای "طهران قدیم" نبینی، مکانی که سُکنای شاهان، سوگلی‌ها و ملیجک‌ها بوده و می‌توانی با دو ساعت وقت گذاشتن هم‌راستای همان سنگفرش‌های قجری پلی بر تاریخی بزنی.
  به گزارش تسنیم، جمله‌ای معروف مختص تهران است و آن هم در ایام نوروز گفته می‌شود؛ «تهران عید دیدنی است»، به‌واقع جمله صحیحی است و باید با قدم زدن بر سنگفرش‌های خیابان‌های قدیمی طهران گذشته آن را لمس کنی.

  حال یکی از همان مکان‌های دیدنی، کاخ گلستان است، کاخ شاهان ایرانی که در گذر تاریخ، قصه‌های فراوانی را با خود یدک می‌کشد که گاهی نجواهای پرندگان از بالای درختان 100ساله و کاشی‌های زیبای دیوارها، هر بازدیدکننده‌ای را مدهوش تاریخ مینیاتوری این تنها اثر جهانی پایتخت می‌کند.

  لحظه تحویل سال در موزه‌ها

  در این راستا محمدرضا کارگر ــ مدیرکل امور موزه‌های کشور در خصوص برنامه‌های نوروزی موزه‌ها گفت: «موزه‌ها در روز 30 اسفند که لحظه تحویل سال در آن قرار دارد نیز به‌روی مردم باز هستند و علاقه‌مندان می‌توانند لحظه تحویل سال نو خود را در این مکان‌ها جشن بگیرند».  وی خاطرنشان کرد: بر این اساس، موزه‌ها ملزم هستند با شیوه خود، این لحظه را اعلام کنند و هفت‌سین‌های منحصر به منطقه خود را در موزه‌ها پهن کنند.

  همچنین مسعود نصرتی ــ مدیر کاخ گلستان عنوان می‌کند: «ما هر سال از حدود 3 هزار و 500 تا 7 هزار و 500 بازدیدکننده در کاخ گلستان داریم که برگزاری نمایشگاه‌ها در این کاخ موجب خواهد شد افراد بیشتری در این کاخ حضور پیدا کنند».  براین‌اساس بازدید کنندگان می‌توانند برای دسترسی به کاخ گلستان از ایستگاه‌های متروی میدان ارگ و میدان امام خمینی استفاده کنند. همچنین پایانه‌های اتوبوسرانی میدان امام خمینی و قورخانه نیز برای این منظور در دسترس است.

  همچنین خیابانهای منتهی به کاخ گلستان (باب‌همایون ــ صور اسرافیل ــ داور ــ سبزه‌میدان) سنگفرش شده است و تردد وسایل نقلیه در این محدوده ممنوع و زیر نظر شهرداری است.  هزینه برای گردشگر خارجی

  تمام‌بها برای گردشگر ایرانی

  نام موزه

  کاخ گلستان

  150000

  25000

  ورودیه

  رایگان

  0

  0

  خلوت کریمخانی

  قدیمی‌ترین بنای تاریخی کاخ گلستان شامل تزیینات معماری

  0

  0

  ایوان تخت مرمر

  شامل تابلوهای نقاشی ایرانی متعلق به دوره قاجار

  80000

  25000

  نگارخانه

  شامل اشیاء اهدائی به پادشاهان قاجار

  80000

  25000

  مخصوص

  شامل تالارهای: سلام، آینه، عاج و ظروف و برلیان می‌باشد

  150000

  25000

  تالار اصلی

  شامل تابلوهای نقاشی اروپایی متعلق به دوره قاجار

  80000

  25000

  حوضخانه

  بنائی متعلق به عهد ناصری

  ـــ

  ــ

  برلیان

  مرتفع‌ترین بنای موجود در کاخ گلستان متعلق به عهد ناصری

  80000

  25000

  شمس العماره

  بنائی مربوط به دوره فتحعلی شاه با تزئینات معماری

  80000

  25000

  بادگیر

  حوضخانه عمارت بادگیر شامل عکس‌های تاریخی دوره قاجار

  80000

  25000

  عکس‌خانه

  بنائی مربوط به دوره فتحعلی شاه با تزئینات معماری و اشیاء مرتبط

  80000

  25000

  الماس

  شامل اشیاء مربوط به قوم‌شناسی ایران ــ موزه مردم‌شناسی

  80000

  25000

  کاخ ابیض


  940000

  225000

  جمع مبلغ

  مبلغ ورودی کاخ گلستان به‌ازای هر بازدید کننده داخلی 25000 ریال تعیین شده است

  مبلغ ورودی کاخ گلستان به‌ازای هر بازدید کننده خارجی 150000 ریال

  و به‌ازای بازدید از هر موزه و تالارهای مجموعه 80000 ریال تعیین شده به‌غیر از تالار اصلی که 150000 است

  بازدید از ایوان تخت مرمر رایگان است

  ساعات بازدید از مجموعه کاخ گلستان در 6ماهه اول سال از ساعت 9 لغایت 18 و در 6 ماهه دوم سال از ساعت 9لغایت 17 است

  همچنین برای بازدید از مجموعه حدود دو ساعت زمان نیاز است، بنابراین توصیه می‌شود زمان بازدید خود را با توجه به ساعت پایانی کار موزه تنظیم کنید

  مبلغ ورودیه و بلیت هر موزه برای افراد ذیل به‌میزان نصف مبلغ مقرر (نیم‌بها) خواهد بود

  اعضای بازنشستگان کشوری و لشکری و افراد دارای کارت منزلت با ارائه کارت معتبر به‌همراه یک نفر
  (افراد تحت پوشش کمیته امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشوربا ارائه معرفی‌نامه (شخصاً)

  آزادگان، جانبازان، خانواده‌های شهدا و بسیجیان با ارائه کارت شناسایی(شخصاً) یا معرفی‌نامه از مراجع ذی‌ربط
  بازدید گروهی دانش‌آموزان و دانشجویان به‌همراه استادان دانشگاه‌ها و سرپرستان آنها با ارائه معرفی‌نامه
  (هماهنگی قبل از بازدیدهای گروهی با روابط عمومی کاخ گلستان و تعیین وقت قبلی الزامی است)

  توجه

  تمام بازدیدهای رایگان و نیم‌بهاء در ایام تعطیلات رسمی سالانه، نوروز (از تاریخ 25 اسفند لغایت 15 فروردین)، پنجشنبه و جمعه‌های هر هفته لغو شده است.


  بازدیدکنندگان جهت بازدیدی مؤثرتر قبل از دیدار از مجموعه با روابط عمومی برای باز بودن موزه مورد نظر خود تماس حاصل کنند (+98) 21-33113335-8


  نکات مهم

  عکسبرداری در موزه‌های شمس العماره، بادگیر، عکسخانه، و مردم‌شناسی بدون استفاده از فلاش و سه‌پایه مجاز است.

  عکسبرداری و فیلم‌برداری در محوطه کاخ گلستان بدون سه‌پایه مجاز است.
  عکاسی حرفه‌ای با سه‌پایه و متعلقات ممنوع است و باید با هماهنگی قبلی انجام پذیرد.
  عکسبرداری در موزه‌های حوضخانه، نگارخانه، مخصوص و تالار اصلی با هر وسیله‌ای مجاز است.

  بازدیدکنندگان برای بازدیدی مؤثرتر قبل از دیدار از مجموعه با روابط عمومی جهت باز بودن موزه مورد نظر خود تماس
  حاصل کنند.

  همچنین بازدیدکنندگان کاخ گلستان این شرایط برای آنها فراهم است که فقط نسبت به تهیه یک بلیت و بازدید از یک موزه اقدام کنند.

  پاسخ (0)
 • طاهری: کرانچار به ایران می‌آید/ هنوز صحبت قطعی با او نداشته‌ایم
  یکشنبه 29 اسفند در 8:0

  مدیرعامل باشگاه سپاهان از حضور زلاتکو کرانچار در ایران و مذاکره با این مربی خبر داد.
  به گزارش تسنیم، محسن طاهری درباره قطع همکاری با عبدالله ویسی، سرمربی سپاهان اظهار داشت: با این نتیجه رسیدیم که ادامه همکاری با ویسی دیگر میسر نیست.

  وی با اشاره به احتمال حضور زلاتکو کرانچار روی نیمکت این تیم اصفهانی ادامه داد: صحبت قطعی در این باره نداشته‌ایم. کرانچار به ایران می‌آید تا درباره حضورش در سپاهان مذاکره کنیم.

  مدیرعامل سپاهان در خصوص اینکه آیا سرمربیگری کرانچار در سپاهان قطعی است؟ گفت: به هر حال مذاکره صورت می‌گیرد و باید ببینیم در صحبت‌هایی که داریم، چه اتفاقی رخ خواهد داد.

  پاسخ (0)
 • تاج: در قرارداد کی‌روش چیزی تحت عنوان استفاده از مربی ایرانی نیامده
  یکشنبه 29 اسفند در 7:59

  رئیس فدراسیون فوتبال گفت: در قرارداد با کارلوس کی‌روش چیزی تحت عنوان لزوم استفاده او از مربی ایرانی وجود ندارد.
  به گزارش تسنیم، مهدی تاج درباره مشکل به‌وجود آمده برای دستیاران ایرانی کارلوس‌کی‌روش در تیم ملی فوتبال اظهار داشت: در قرارداد کی‌روش چیزی به‌عنوان اینکه او باید مربی و دستیار ایرانی داشته باشد، نیست. در این باره تفاهمی صورت گرفت، اما در قرارداد سرمربی تیم ملی این مسئله وجود ندارد.

  وی در ادامه گفت‌وگویش با رادیو ورزش افزود: هر مربی‌ می‌تواند دستیارانش را خودش انتخاب کند. در برخی از باشگاه‌ها نیز مربی ایرانی در کنار سرمربی خارجی تیم نیست. به هر حال تیم ملی در دو دیدار آینده با قطر و چین بدون مربی ایرانی به میدان خواهد رفت و آنها حضور نخواهند داشت.

  رئیس فدراسیون فوتبال گفت: صحبت‌هایی با مربیان صورت گرفته است. همه آنها با فدراسیون فوتبال قرارداد دارند و فدراسیون به آنها متعهد است.

  تاج در خصوص موضوع مترجم در تیم ملی نیز تصریح کرد: مشکل مترجم نیز در تیم ملی حل شده است.

  پاسخ (0)
 • تمرین شبانه حریف ایران با حضور میهمان ویژه
  شنبه 28 اسفند در 14:14

  تیم ملی فوتبال قطر تمرینات پرفشار خود را جهت رویارویی با ایران در هفته اول دور برگشت مرحله نهایی انتخابی جام‌جهانی 2018 روسیه در دوحه دنبال می‌کند.
  به گزارش تسنیم، تمرینات تیم ملی فوتبال قطر روز گذشته (جمعه) در ورزشگاه السد شهر دوحه زیر نظر خورخه فوساتی، سرمربی اروگوئه‌ای آغاز شد.

  آل ثانی، رئیس فدراسیون فوتبال قطر نیز در تمرین شاگردان فوساتی حضور یافت و با بازیکنان و کادر فنی درباره اهمیت بازی پیش‌رو برابر ایران به صحبت پرداخت. تیم ملی قطر در آخرین بازی تدارکاتی پیش از رویارویی با ایران امشب در ورزشگاه لخویا به مصاف تیم المپیک کشورش می‌رود.

  قطر و ایران سوم فروردین 1396 به مصاف هم می‌روند. ایران با 11 امتیاز صدرنشین گروه A مرحله نهایی انتخابی جام‌جهانی 2018 روسیه در قاره آسیا است و قطر 4 امتیازی رتبه پنجم جدول رده‌بندی را در اختیار دارد.

  پاسخ (0)