ورود
5 19
تصویر
 • مشروب تقلبی3 فوتی و 78 مسموم برجا گذاشت
  دوشنبه 2 مرداد در 10:34

  معاون درمان دانشکده علوم پزشکی سیرجان گفت: در پی مصرف مشروبات الکلی تقلبی در این شهرستان 78 نفر مسموم شدند و سه نفر فوت کردند.
  به گزارش آرمان، غلامرضا جهانشاهی روز یکشنبه افزود: مصدومان در 2 بیمارستان شهید غرضی و امام رضا(ع) سیرجان بستری و تعداد زیادی از این بیماران دیالیز شدند.

  وی با توصیه به جوانان و مردم گفت: آسیب دیدن کلیه‌ها و بروز مشکلات بینایی از جمله عوارض ناشی از مصرف مشروبات الکلی است.

  معاون درمان دانشکده علوم پزشکی سیرجان ادامه داد: آنچه از شواهد در این رابطه بر می‌آید مصرف‌کنندگان این مشروب که به ظاهردست‌ساز بوده یا از جایی وارد شده از یک محل آن را تهیه کرده بودند و تمام افرادی که این نوع مشروبات الکلی را مصرف کردند در شهرستان و مناطق حاشیه شهر پراکنده بودند.

  پاسخ (0)
 • پسربچه 3ساله مفقودشده تهرانی پیدا شد
  دوشنبه 2 مرداد در 8:29

  پسربچه 3.5ساله که ماجرای گم‌‌شدنش موجی از نگرانی شهروندان را ایجاد کرده بود ساعتی پیش به مأموران پلیس تحویل داده شد.
  به گزارش تسنیم، ساعتی پیش پسربچه 3.5ساله که مدتی پیش مفقود شده بود و این روزها اخبار بسیاری در خصوص این پسربچه منتشر شده و نگرانی بسیاری از شهروندان تهرانی را به‌دنبال داشته است، پیدا شد.

  براساس این گزارش ساعتی پیش یک زن به‌صورت خودمعرف با مراجعه به یکی از کلانتری‌های شرق تهران این کودک خردسال را تحویل مأموران پلیس داد و در حال حاضر نیز تحقیقات از این زن ادامه دارد.

  اخبار تکمیلی از ماجرای ربوده شدن این کودک و تحویل آن به مأموران پلیس متعاقباً اعلام خواهد شد.

  پاسخ (0)
 • کشف تریاک و شیره از کیف‌ کمری راننده موتور
  شنبه 31 تیر در 8:9

  ماموران پلیس کلانتری هفت چنار موفق شدند مقادیری شیره و تریاک را در حین جابجایی از کیف کمری یک موتورسوار کشف و ضبط کنند.
  به گزارش تسنیم، سرهنگ قدرت الله حق پرست با اشاره به دستگیری یک قاچاقچی مواد مخدر توسط ماموران کلانتری هفت چنار اظهار داشت:‌ روز چهارشنبه تیم گشتی کلانتری 111 هفت چنار در حالی که در حین گشت‌زنی بودند، به یک موتورسیکلت مشکوک می‌شوند که راکب آن حرکات و رفتار مشکوکی داشت.

  رئیس کلانتری 111 هفت چنار افزود: پس از نزدیک شدن ماموران پلیس به موتورسیکلت در حال حرکت، وی متوجه حضور ماموران شده و به سرعت اقدام به فرار می‌کند.

  وی گفت: پس از فرار راکب موتورسیکلت، ماموران پلیس بلافاصله به تعقیب وی پرداختند که پس از تعقیب و گریز، موفق به متوقف کردن موتورسیکلت در یکی از خیابان‌های محدوده استحفاظی این کلانتری شدند.

  حق‌پرست خاطرنشان کرد: ماموران پلیس به دنبال متوقف کردن موتورسیکلت اقدام به بازرسی راکب موتورسیکلت کردند و توانستند از کیف کمری وی، یک کیلوگرم تریاک و 25 گرم شیره تریاک را کشف و ضبط کنند.

  پاسخ (0)
 • مرگ مشکوک پرستار پس از تزریقی که شوهرش انجام داد
  پنجشنبه 29 تیر در 8:13

  یلدا شب حادثه حالت تهوع داشت و متادون را به جای استامینوفن مصرف کرده بود، من نیز به وی آرام‌بخش تزریق کردم که...
  به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا؛ اواخر دی سال 94 خبر مرگ مشکوک دختر جوانی به نام یلدا به بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام و وی دستور انتقال جسد یلدا به پزشکی قانونی را برای تعیین علت دقیق مرگ صادر کرد.

  تحقیقات اولیه حاکی از آن بود که یلدا دو ماه در بیمارستانی در غرب تهران بستری و در کما بوده و در نهایت جان خود را از دست داده است.

  همزمان با انجام تحقیقات درباره این پرونده، خانواده یلدا با حضور در دادسرای امور جنایی تهران از شوهر یلدا شکایت کرده و اعلام کردند وی در مرگ یلدا نقش دارد و او را به قتل رسانده است.

  خواهر یلدا در اظهاراتش به بازپرس پرونده گفت: یلدا اردیبهشت ماه سال 94 با پیمان عقد کرد و از آن به بعد پیمان در یک اتاق در منزل پدر و مادر یلدا زندگی می‌کرد،‌ پیمان کارمند یک بیمارستان و یلدا نیز در همان بیمارستان پرستار بود، زندگی یلدا و پیمان در جریان بود تا اینکه یلدا متوجه شد پیمان با یک دختر پرستار در بیمارستان دوست شده است و آنها بر سر همین موضوع با هم دعوا کردند اما مجدداً رابطه پیمان و یلدا خوب شد.

  وی ادامه داد: شب حادثه ظاهراً حال یلدا بد شده بود که من دیدم پیمان در حال تزریق یک آمپول به یلدا است؛ زمانیکه از وی پرسیدم چه شده؟ گفت به یلدا آرام‌بخش تزریق کرده است اما پس از ساعاتی حال یلدا بد و بدنش سرد شد و از دهانش کف بیرون آمد که وی را به بیمارستان بردیم و در نهایت یلدا به کما رفت.

  خواهر یلدا افزود: در بیمارستان پیمان گفت که یلدا متادون مصرف کرده و بر اثر مصرف متادون مسموم شده است اما زمانیکه از یلدا آزمایش گرفتند جواب آزمایش منفی بود و اعلام شد که مصرف متادون در کار نبوده است اما با اصرار پیمان مجدداً آزمایشی از یلدا گرفته و نمونه‌برداری حاصل به بیمارستان دیگری فرستاده شد که در آزمایش دوم اعلام شد یلدا متادون مصرف کرده است، در نهایت یلدا پس از دو ماه از بستری شدن جان باخت همچنین پیمان چند وقت پس از بستری شدن یلدا با پرستاری که با وی در بیمارستان دوست بود ازدواج کرد.

  چندی بعد کارشناسان پزشکی قانونی اعلام کردند یلدا به خاطر عفونت شکمی و عوارض قلبی و مسمومیت جان باخته است همچنین کمیسیون پزشکی قانونی اعلام کرد در صورتیکه مرگ یلدا به خاطر مصرف متادون بوده باشد باید مصرف متادون در همان آزمایش نخست که در بیمارستان انجام شده بود، تأیید می‌شد.

  خانواده یلدا در ادامه تحقیقات اعلام کردند که پیمان یک روز به منزلشان رفته، به اتاقی که با یلدا در آن زندگی می‌کرد رفته، در را بسته و گفته که می‌خواهد در آنجا تنها باشد، از این جهت این احتمال داده شد که پیمان برای از بین بردن آثار جرم پا در خانه گذاشته باشد.

  در مراحل رسیدگی به پرونده، پیمان به دادسرا احضار شد و مورد بازجویی قرار گرفت اما منکر هرگونه دخالت در مرگ یلدا بود همچنین با حضور کارآگاهان در محل زندگی یلدا و پیمان و بررسی لوازم، مأموران موفق به کشف سرنگی شدند که محتویات یک دارو افزایش قوای جنسی در آن وجود داشت.

  تحقیقات درباره این پرونده ادامه داشت تا اینکه چند روز گذشته پیمان بازداشت و به دادسرای امور جنایی تهران منتقل شد.

  پیمان در اظهاراتش مجدداً منکر هرگونه دخالت در مرگ یلدا شد و به بازپرس امور جنایی تهران گفت: یلدا شب حادثه حالت تهوع داشت و متادون را به جای استامینوفن مصرف کرده بود، من نیز به وی آرام‌بخش تزریق کردم همچنین برادر یلدا متادون مصرف می‌کرد و من چند روز قبل از حادثه در کیف یلدا متادون دیدم، من نقشی در مرگ یلدا نداشتم.

  پس از این اظهارات، محمد مهدی مرشدلو؛ بازپرس شعبه هفتم دادسرای امور جنایی تهران، پیمان را به دلیل اخفای ادله جرم بازداشت کرد و وی را برای ادامه تحقیقات در اختیار مأموران اداره آگاهی قرار داد.

  پاسخ (0)
 • یک بوس کوچولو اما مرگبار
  پنجشنبه 29 تیر در 8:11

  یک دختر 18 روزه بر اثر بی‌توجهی به هشدارهای خطرناک بودن بوسیدن نوزاد جان خود را از دست داد.
  به گزارش تسنیم، نوزاد تازه متولد شده بر اثر آلوده شدن به نوعی ویروس از شخصی که او را بوسیده بود در بیمارستان بستری شد، قدرت ویروس و توانایی کم بدن نوزاد برای مبارزه با آن در نهایت منجر به مرگ این نوزاد شد.

  بر اساس گزارش CNN، «نیکول»(Nicole) و «شاین»(Shane) والدین این «ماریانا»(Mariana)، چند روز بعد از تولد دخترشان متوجه شدند که فرزندشان در وضعیت مناسبی قرار ندارد و بایستی در بیمارستان بستری شود، بودن او در بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان روزهای سختی را برای والدین جوانش رقم زد و در نهایت 18 روز بعد از متولد شدن عمر کوتاهش به پایان رسید.

  «نیکول»(Nicole) مادر این نوزاد با انتشار تصویری از دخترش در فیس بوک نوشت :"فرشته کوچک من دیگر درد و بیماری ندارد ، عمر 18 روزه ی او به پایان رسید."

  به تشخیص پزشک این نوزاد ویروس «هرپس» را بر اثر بوسیدن فرد ناقل ویروس دریافت کرده بود که در نهایت موجب مرگ او شد.

  ویروس‌های «هرپس سیمپلکس»(herpes simplex)، 1 و 2 (HSV-1,HSV-2)، از مهمترین ویروس‌های بیماری زای انسانی هستند.

  ویروس «هرپس سیمپلکس» 1، موجب تب خال لب و ویروس «هرپس سیمپلکس» 2، موجب تب خال تناسلی می‌شود؛ این ویروس‌ها بسیار شایع و مسری هستند.

  طبق این گزارش، HSV-1 از طریق بزاق آلوده منتقل می‌شود اما HSV-2 از طریق تماس جنسی انتقال پیدا می‌کند.

  پاسخ (0)
 • مرگ دوقلوهای به هم چسبیده نیکشهری
  سه شنبه 27 تیر در 15:59

  دوقلوهای به هم چسبیده نیکشهری امروز در بیمارستان ایرانشهر فوت شدند.
  به گزارش ایلنا، این دوقلوها حاصل دومین زایمان طبیعی مادر نیکشهری در تاریخ 23 تیر امسال در بیمارستان 22 بهمن نیکشهر بودند.
  متاسفانه این دوقلوها به دلیل نبود امکانات پزشکی پیشرفته فوت شدند.

  با وجود پیگیری های لازم برای اعزام نوزادان متأسفانه به دلیل پذیرش نکردن مراکز بالاتر، این 2 نوزاد جان خود را از دست دادند.

  این دوقلوها از لحاظ جسمانی هیچ گونه مشکلی نداشتند و تنها مشکل آنان بهم چسپیدگی از ناحیه شکم و سینه بود.

  پاسخ (0)
 • صفر تا صد جریان تیراندازی در میدان المپیک
  دوشنبه 26 تیر در 15:5

  سارقان فراری میدان المپیک با زور و تهدید چاقو وارد خانه مرد جوان شده و پس از ضرب و جرح وی اعلام کرده بودند برای دریافت مدارک باید 700 هزارتومان پول بدهد که در نهایت یکی از آنها در جریان تعقیب و گریز مأموران جان باخت.
  به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا؛ ساعت پنج صبح امروز مأموران کلانتری 141 شهرک گلستان در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام کردند که طی تعقیب و گریز مأموران با یک خودرو متعلق به سارقان یکی از سرنشینان خودرو بر اثر تیراندازی فوت کرده که قاضی مرادی؛ بازپرس ویژه قتل پایتخت به همراه اکیپ تشخیص هویت آگاهی در محل حادثه حاضر شدند.

  تحقیقات در رابطه با این پرونده نشان داد ساعت یک بامداد امروز، مردی به نام سهراب بعد از برداشت پول از عابر بانک متوجه می‌شود که از سوی سرنشینان یک خودرو پژو 405 (دو پسر و یک دختر جوان) تحت تعقیب قرار گرفته است، سهراب بلافاصله پس از این ماجرا سوار بر خودرو شخصی شده و خودش را به منزل رسانده بود اما دو پسر جوان در حالیکه دختر جوان داخل خودرو منتظر مانده بود، با چاقو وارد منزل سهراب شده و پس از ضرب و جرح وی، پول و مدارکش را سرقت کرده و متواری شدند.

  سارقان در ادامه به مالباخته اعلام کردند در صورتیکه مدارکش را می‌خواهد باید 700 هزار تومان پول نقد به آنها بدهد، پس از این ماجرا سهراب پلیس را در جریان موضوع قرار گذاشته و با هماهنگی پلیس برای گرفتن مدارکش در میدان دهکده المپیک با سارقان قرار گذاشته بود.

  با حضور سهراب در محل قرار و رد و بدل کردن پول و مدارک، پلیس برای دستگیری سارقان وارد عمل شده اما سارقان بدون توجه به اخطار ایست پلیس با خودروی پژو 405 اقدام به فرار کرده بودند.

  در جریان تعقیب و گریز، مأموران پس از شلیک چند تیر هوایی به سمت خودروی سارقان تیراندازی کرده بودند و نهایت خودرو سارقان پس از تصادف با یک اتوبوس و یک خودرو پژو 206 در خیابان طبیعت متوقف شده بود که مشخص شد سرنشین عقب خودرو (دختر جوان) بر اثر تیراندازی فوت کرده و سرنشین جلویی نیز مصدوم شده است همچنین مشخص شد دیگر سرنشین خودرو (راننده) فرار کرده که مأموران توانستند وی را بازداشت کنند.

  در نهایت جسد متوفی با دستور قاضی مرادی؛ بازپرس امور جنایی تهران به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد.

  پاسخ (0)
 • قتل برادرزن هنگام انتقال به کمپ ترک اعتیاد
  دوشنبه 26 تیر در 15:5

  سیامک معتاد بود و پدر و مادرش را اذیت می‌کرد و آنها را کتک می‌زد به همین دلیل چند روز قبل از حادثه مادر و پدر سیامک با من تماس گرفته و گفتند که سیامک آنها را کتک می‌زند.
  به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا؛ ساعت 20:30 نخستین روز فروردین‌ ماه سال جاری خبر کشف جسد یک مرد جوان در یک قسمت کوهستانی، چند کیلومتر مانده به جاجرود به بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام شد که دقایقی بعد محسن مدیرروستا؛ بازپرس امور جنایی تهران به همراه اکیپ تشخیص هویت آگاهی در محل کشف جسد که مسیری ماشین‌رو نبود، حاضر شدند.

  تحقیقات اولیه حاکی از آن بود که مرد جوان با چند ضربه چاقو به قتل رسیده و جسدش در آنجا رها شده است، با توجه به هویت نامشخص مقتول، جسد برای بررسی و تعیین هویت به پزشکی قانونی منتقل شد.

  در ادامه تحقیقات هویت مقتول به نام سیامک شناسایی و مشخص شد که وی از افراد سابقه‌دار بوده همچنین ردیابی‌های تخصصی در رابطه با این پرونده حاکی از آن بود که سیامک توسط دامادشان به قتل رسیده است سرانجام متهم روز گذشته بازداشت و پیش از ظهر امروز به دادسرای امور جنایی تهران منتقل شد.

  متهم این پرونده با اعتراف به قتل سیامک در اظهاراتش به بازرپرس گفت: سیامک معتاد بود و پدر و مادرش را اذیت می‌کرد و آنها را کتک می‌زد به همین دلیل چند روز قبل از حادثه مادر و پدر سیامک با من تماس گرفته و گفتند که سیامک آنها را کتک می‌زند، آنها از من خواستند که سیامک را به کمپ ببرم.

  وی ادامه داد: روز حادثه برای بردن سیامک به کمپ ترک اعتیاد به در خانه آنها رفتم اما آنجا با سیامک درگیر شدم و او ضربه چاقویی به من زد من که با چاقو ضربه‌ای به گردن سیامک وارد کردم، قصد داشتم پس از این ماجرا سیامک را به بیمارستان ببرم اما وی به دلیل خونریزی شدید فوت کرد، به همین دلیل با خودرو جسد وی را به منطقه کوهستانی در نزدیک جاده جاجرود برده و در آنجا رها کردم.

  متهم پس از این اظهارات با دستور محسن مدیرروستا؛ بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی تهران بازداشت شد و برای ادامه تحقیقات در اختیار ماموران آگاهی قرار گرفت.

  پاسخ (0)
 • دستگیری یک نفوذی آمریکایی توسط وزارت اطلاعات
  یکشنبه 25 تیر در 15:22

  محسنی‌اژه‌ای از دستگیری یک نفوذی آمریکایی توسط وزارت اطلاعات خبر داد و گفت: این فرد به صورت مستقیم از آمریکا هدایت می‌شد.
  به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای در ادامه نشست خبری امروز خود، اظهار داشت: مدتی پیش مطرح کردند که در رابطه با برخورد با کارچاق‌کن‌ها 15 هزار میلیارد تومان کشف شدند در حالی که 15 میلیارد تومان بوده است.

  وی ادامه داد: یکی از عوامل نفوذی آمریکا که دو تابعیتی است، با نفوذ خاصی وارد ایران شده بود که توسط نیروهای وزارت اطلاعات شنناسایی و دستگیر و محرز شد که این فرد در جهت جمع آوری اسناد است. در دادگاه بدوی به 10 سال حبس محکوم شده که قابل اعتراض است. اگر حکم قطعی شد، شاید بیشتر توضیح بدهم که این فرد چه نفوذی می‌خواسته داشته باشد و چه اقداماتی داشته و متاسفانه مستقیم از ناحیه آمریکا هدایت می‌شد.

  سخنگوی قوه قضاییه در ادامه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه رییس قوه قضاییه از تلاش دولت در ایجاد نهاد حقوق شهروندی انتقاد کرده است، موضع دستگاه قضا در مقابل این نهاد چیست اظهار کرد: قوه قضاییه از طرح و برنامه ای که در جهت حفظ حقوق همه شهروندان باشد، استقبال می کند. بر همین اساس هم در سال‌های قبل و در زمان آیت االله شاهرودی، ابتدا بخشنامه و سپس دفاع از حقوق شهروندی در مجلس به قانون تبدیل شد و این قانون تا الان محل عمل است. از همان زمان هیئت‌هایی تشکیل شد و این هیئت‌ها در حال فعالیت هستند. ستاد حقوق بشر وجود دارد و مصوباتی دارد و آنچه رییس دستگاه قضا انتقاد کرد، ایجاد مرکز ملی به صورت موازی بود. در عین حال آنچه را که مربوط به حقوق همه شهروندان و نه یک عده خاص باشد، دستگاه قضایی استقبال و حمایت می کند.

  معاون اول قوه‌قضاییه در پاسخ به سوالی درباره قراردادهای نفتی و شکایت‌هایی که نسبت به این قراردادها در دیوان عدالت مطرح شده اظهار کرد: من نشنیدم که درباره قراردادهای نفتی به دیوان عدالت شکایت شود. البته نشنیدن من دلیل نمی‌شود و ممکن است شکایت شده باشد. اما در ارتباط با سند 2030 افرادی شکایت کردند و پرونده تشکیل شده و دیوان عدالت استعلام کرده و پاسخ خواسته اما هنوز به رأی نرسیده است

  پاسخ (0)
 • زلزله 4.4ریشتری حوالی جبال‌بارز کرمان را لرزاند
  یکشنبه 25 تیر در 8:31

  زمین‌لرزه به‌شدت 4.4 ریشتر حوالی جبال‌بارز کرمان را لرزاند.
  به گزارش تسنیم، زمین‌لرزه به‌شدت 4.4 ریشتر با مشخصات ذیل حوالی جبال‌بارز کرمان را لرزاند.
  محل وقوع: استان کرمان ــ حوالی جبال‌بارز (کرمان)
  تاریخ و زمان وقوع به‌وقت محلی: 1396/04/24 22:48:15
  طول جغرافیایی: 57.87
  عرض جغرافیایی: 28.95
  عمق زمین‌لرزه: 8 کیلومتر

  نزدیک‌ترین شهرها:
  4کیلومتری جبال‌بارز (کرمان)
  32کیلومتری جیرفت (کرمان)
  49کیلومتری بم (کرمان)

  نزدیکترین مراکز استان:
  167کیلومتری کرمان
  250کیلومتری بندرعباس.

  پاسخ (0)